Jednou vetou

AKTUALIZOVANÉ: Imrecze končí na Finančnej správe

Prezident finančnej správy SR František Imrecze počas zasadnutia Výboru NR SR pre financie a rozpočet Foto: TASR - Jakub Kotian
Prezident FS SR František Imrecze rezignoval v stredu na svoju funkciu. Oznámil to na záver rokovania Výboru pre financie a rozpočet NR SR. "Nemienim sa zúčastňovať na tomto politickom cirkuse," uviedol F. Imrecze. Kažímír situáciu veľmi nekomentuje, so šéfom daniarov chce hovoriť ešte medzi štyrmi očami.

Budú padať hlavy na Finančnej správe?

„Finančná správa je neustále zaťahovaná do politického boja a škodí jej to. Ja politik nie som. Verím, že po mojom odstúpení budú mať zamestnanci Finančnej správy väčší pokoj na prácu. Rozhodol som sa spontánne po rokovaní, potom ako prebiehalo,“ vyhlásil na margo svojho odstúpenia z funkcie.

Opozícia víta odchod Imreczeho z finančnej správy

František Imrecze odmieta, že jeho odstúpenie súvisí s tým, že v kuloároch sa spomína ako budúci minister financií. „Určite sa nevidím ako budúci minister financií. Ja som teraz odstúpil z pozície prezidenta Finančnej správy,“ uviedol Imrecze.

Nepoložil ho tento telefonát? Imreczeho ďakovačka – všetko je v poriadku, pán prezident!

Imrecze odstúpil na konci rokovania Výboru pre rozpočet a financie NR SR, kde mal vysvetliť poslancom 300 miliónov za colné podvody pri čínskom textile v rokoch 2013 – 2014, na ktoré upozornil OLAF.

Eštebácke praktiky v Poprade! Takto mali odpočúvať najvyšších v meste

Prezident FS SR František Imrecze rezignoval na svoju funkciu kvôli colným podvodom na čínskom textile.

EXKLUZÍVNE: Béla Bugár vydával dcéru

Krátko pred odstúpením vyzval na Výbore NR SR poslanec Miroslav Beblavý (Nezaradený) Františka Imreczeho, aby vysvetlil, prečo sa colné podvody s čínskym textilom zasa rozbehli.  Použil pritom čísla eurostatu.

zdroj: eurostat

 

zdroj: eurostat

František Imrecze tieto čísla nevysvetlil. Na Výbore NR SR pre financie a rozpočet oznámil rezignáciu.  František Imrecze bol na čele Finančnej správy od roku 2012.  Predtým pôsobil v medzinárodnej spoločnosti SAP v rokoch 2006 – 2012, do Finančnej správy odchádzal zo SAP z postu generálneho riaditeľa.

Minister financií P. Kažimír chce o rezignácii hovoriť s F. Imreczem osobne. Foto: TASR

Minister financií Peter Kažimír, ktorý je na pracovnej ceste v Nemecku na margo Imreczeho rezignácie vyhlásil: Jeho rozhodnutie akceptujem, rozumiem mu a chcem mu touto cestou poďakovať za jeho prácu.

Smer-SD: Imrecze má pre stranu potenciál, ktorý máme záujem využiť

O rezignácii k 1.10.2018 chce minister hovoriť s Františkom Imreczem osobne. SMER-SD zatiaľ podľa viacerých oslovených politikov strany ešte náhradu za Imreczeho na tento post nemá.

Horúce novinky mailom? Prihláste sa na Newsletter

Môže vás zaujímať

Rezník hasí situáciu v RTVS. Problémová šéfka Hana Lyons končí, ale idú aj ďalší