Prezident Kiska rozdelil svoj plat medzi desať rodín

Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky

foto: TASR

Desať rodín, ktoré sa ocitli v núdzi, dostali od prezidenta SR Andreja Kisku po 497,20 eura. Rozdelil im svoj januárový plat. TASR o tom informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia kancelárie prezidenta.

Kiska pomohol dvom rodinám, ktorých zdravotný stav rodičom nedovoľuje pracovať a hrozí tak, že by sa ich deti ocitli v detskom domove. „Časť platu išla aj rodine s ťažko chorým synom, ktorý si vyžaduje celodennú starostlivosť jedného z rodičov. Matka je na materskej dovolenke s malou dcérkou,“ uviedla kancelária prezidenta.

Peniaze išli aj do rodiny, kde sú obaja rodičia vážne chorí. V pestúnskej starostlivosti majú dospievajúcu dcéru. Vo finančnej tiesni sa ocitlo aj päť ďalších rodín, kde jeden z členov trpí vážnymi zdravotnými problémami. „Zvyšná časť platu išla aj matke, ktorá len nedávno stratila ťažko chorého syna. Sama má zdravotné problémy, jej manžel nedávno stratil prácu,“ poznamenala kancelária prezidenta.

Prezident vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Robí tak každý mesiac.

Môže vás zaujímať

V porovnaní so stranou Za ľudí sú PS-SPOLU starí politici, uviedol Hrabko