Jednou vetou

Prezident prijme Sakovú, chce s ňou hovoriť o aktuálnej bezpečnostnej situácii

Ministerka vnútra SR Denisa Saková (SMER-SD)

foto: TASR

Prezident SR Andrej Kiska prijme vo štvrtok (31.1.) ministerku vnútra Denisu Sakovú (Smer-SD). Oznámila to jeho kancelária. Kiska už pred pár dňami avizoval, že chce so Sakovou hovoriť o aktuálnej bezpečnostnej situácii v krajine v súvislosti s pokračovaním vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Saková: K budúcnosti T. Gašpara sa vyjadrím v najbližších hodinách

„Po zmene policajného prezidenta sa vyšetrovanie významne pohlo dopredu. Prácu poctivých vyšetrovateľov a prokurátorov však naďalej kazí množstvo nezodpovedaných otázok z minulosti aj nových podozrení. Ľudia si zaslúžia jasné odpovede a dôveryhodné vysvetlenia,“ uviedol Kiska.

Vo svojom vyjadrení k aktuálnej situácii na Slovensku narážal na medializovanie kontaktov predstaviteľov štátu s mafiou, podozrenia o príkaze bývalého policajného šéfa preverovať zavraždeného investigatívneho novinára.

Ministerka Saková v pléne Národnej rady SR v stredu povedala, že dá v najbližších hodinách vedieť, či bývalý policajný prezident Tibor Gašpar ostane jej poradcom, alebo nie.

O tom, že Gašpar mal nechať cez podriadeného lustrovať zavraždeného novinára Jána Kuciaka, špekulovať nechcela. Saková zdôrazňuje, že informácie má len z médií. „Počkám si na výsledky vyšetrovania, potom sa k tomu vyjadrím,“ dodala.

Gašpar odmieta, že by dal lustrovať novinára Kuciaka, oznámil premiér

Gašpar odmieta, že by dal príkaz na lustrovanie novinára Kuciaka v policajnej databáze. Informoval o tom v stredu premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). O tom, či má zostať poradcom ministerky vnútra, v súčasnosti polemizovať nechcel. Šéfke rezortu vyjadril svoju podporu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky