Jednou vetou

Prezident s poslancom Ficom skončil, komunikovať budú cez advokátov

Prezident SR Andrej Kiska

foto: TASR

S poslancom Národnej rady SR Robertom Ficom (Smer-SD) prezident Andrej Kiska skončil, akúkoľvek ďalšiu komunikáciu už budú riešiť iba advokáti a orgány činné v trestnom konaní. V reakcii na Ficove vyjadrenia to uviedol prezidentov hovorca Roman Krpelan.

„Toto nie je reality šou, ale ide tu o vydieranie prezidenta. S pánom poslancom Ficom prezident skončil. Pri snahe pomstiť sa mu ako prezidentovi za to, že ho nevymenuje za predsedu ústavného súdu, prekročil všetky civilizované hranice,“ napísal Krpelan.

Predseda Smeru-SD v utorok vyhlásil, že je pripravený okamžite vypovedať vo veci údajného vydierania prezidenta. Naznačil tiež, že to nebol on, ale Kiska, kto sa pokúšal ovplyvňovať orgány činné v trestnom konaní. Expremiér tiež vyhlásil, že je pripravený na verejnú televíznu diskusiu s Kiskom k financovaniu prezidentskej kampane, pri ktorej podľa neho súčasný prezident klamal.

Fico je pripravený vypovedať vo veci údajného vydierania Kisku

Prezident Kiska v piatok (22. 2.) hovoril, že ho mal Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu SR. Kiska si tiež myslí, že trestné stíhanie konateľa spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že ho Kiska nevymenuje za predsedu ústavného súdu. Fico obvinenia odmieta.

V prípade daňových káuz spájaných s Kiskom obvinili konateľa firmy KTAG Eduarda K. Stíhanie sa má týkať neoprávnenej vratky DPH vo výške 155.633 eur, ktorú si KTAG vypýtala od štátu. V minulosti bol na poste konateľa firmy i sám prezident. Kým zastáva svoj úrad, nie je ho možné obviniť.

Môže vás zaujímať

GRÖHLING: V školstve nechce škrtať, ale efektívne narábať s peniazmi