Jednou vetou

Prezident udelil milosť nevyliečiteľne chorému mužovi

Andrej Kiska

foto: Michal Psota, hlavne.sk

Prezident Andrej Kiska udelil vo štvrtok individuálnu milosť 79-ročnému mužovi, ktorý trpí nevyliečiteľným onkologickým ochorením. TASR o tom informoval prezidentov poradca pre komunikáciu Roman Krpelan.

Prezident odpustil odsúdenému dva nepodmienečné tresty odňatia slobody v trvaní desať mesiacov a 16 mesiacov, ktoré mu boli právoplatne uložené súdom za opakované spáchanie prečinu krádeže – neoprávnené odbery elektrickej energie.

Kiska podľa Fica stratil právo vyberať ústavných sudcov

„Podľa správy o zdravotnom stave odsúdeného je jeho život v bezprostrednom ohrození a nie je predpoklad na zlepšenie onkologického ochorenia ani na dlhodobé udržanie ochorenia v súčasnom štádiu a rozsahu,“ uviedol Krpelan. Výkon trestov odňatia slobody by bol vzhľadom na vážny zdravotný stav a vysoký vek odsúdeného značne komplikovaný.

Kiska pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadol tiež na skutočnosť, že odsúdený muž pred spáchaním uvedených skutkov viedol takmer 30 rokov bezúhonný život, v súčasnosti proti nemu nie je vedené žiadne trestné stíhanie a ani priestupkové konanie.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky