Jednou vetou

PREZIDENTKA: Ocenila prácu kľúčových profesií počas pandémie

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

foto: FB

Prezidentka Zuzana Čaputová poďakovala vo Fakultnej nemocnici v Trnave lekárom a ďalším zdravotníckym profesiám. Navštívila aj autorov dobrovoľníckeho projektu, vďaka ktorému dostali nemocnice zadarmo tisícky ochranných štítov

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej zvládlo Slovensko pandémiu koronavírusu veľmi dobre, hoci úplne na ňu nebola pripravená žiadna krajina na svete. Dôležité preto podľa nej bolo skoré prijatie striktných opatrení a veľmi zodpovedný prístup obyvateľov Slovenska.

Prezidentka to dnes vyhlásila pri príležitosti návštevy Fakultnej nemocnici v Trnave. Ocenila najmä nasadenie lekárov, sestier a ďalších zdravotníckych profesií počas pandémie. Navštívila tiež dobrovoľníkov, ktorí dodali do nemocníc zadarmo tisícky ochranných štítov.

Podľa prezidentky nesmie spoločnosť zabudnúť na ľudí, ktorí boli v predchádzajúcich dvoch mesiacoch absolútne dôležití. „Chcem sa stretnúť aj s učiteľmi, chcem sa poďakovať predavačkám a ďalším profesiám, ktoré boli kľúčové. Títo ľudia museli neraz nabrať odvahu, možno riskovali ohrozenie vlastného zdravia alebo zdravia blízkych. Chcem, aby sme si práve pri týchto profesiách, ktoré možno nie sú platovo ani spoločensky ocenené, uvedomili, akú kľúčovú úlohu počas epidémie zohrali,“ povedala prezidentka po návšteve trnavskej nemocnice.

Slovensko podľa nej pandémiu koronavírusu zvládlo veľmi dobre, aj keď úplne na ňu nebola pripravená žiadna krajina na svete. Dôležité podľa Čaputovej bolo skoré prijatie striktných opatrení a veľmi zodpovedný prístup obyvateľov Slovenska.

Náš život našťastie už o trochu viac pripomína ten pred pandémiou. Aj keď k úplnému víťazstvu nad vírusom je ešte dlhá…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Piatok 15. mája 2020

 

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave bolo podľa jej generálneho riaditeľa Daniela Žitňana hospitalizovaných 20 pacientov s ochorením Covid-19. Zomrel jeden, išlo o 89-ročného pacienta, ktorý mal aj ďalšie ochorenia. V súčasnosti sa nemocnica po prijatých preventívnych opatreniach postupne vracia do normálneho režimu.

Ďakujem všetkým lekárom, lekárkam, sestrám a celému zdravotnému personálu v našich nemocniciach a zdravotníckych…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Piatok 15. mája 2020

 

Iniciatíva pomoznemocnici.sk dodala ľuďom z prvej línie v boji proti koronavírusu 18-tisíc ochranných štítov. Róbert Jurčo a bratia Marek a Martin Gabrielovci začali na 3D tlačiarňach namiesto reklamných predmetov tlačiť ich konštrukcie, neskôr získali desiatky ďalších dobrovoľníkov.

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí sa po celom Slovensku rozhodli pomáhať. Šiť rúška, vyrábať a vyvíjať ochranné pomôcky,…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Piatok 15. mája 2020

Nemocniciam ich začali dodávať podľa Mareka Gabriela v čase, kedy mala každá z nich len niekoľko kusov. Ich výrobu na 3D tlačiarňach si dnes pozrela aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky