Prezidentka odobrila príspevky za zásluhy v športovej oblasti

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Foto: TASR

Športovci, ktorí z významných medzinárodných športových podujatí priniesli medailu a prispeli k budovaniu dobrého mena Slovenska v zahraničí, budú dostávať príspevok za zásluhy v športovej oblasti. Odmenu im zaručí zákon o príspevku za zásluhy v športovej oblasti, ktorý podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Nárok na príspevok vzniká podľa zákona fyzickým osobám so slovenským občianstvom, spĺňať by mali však aj ďalšie podmienky. Zákon sa týka športových reprezentantov Československej republiky, Československej socialistickej republiky, Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky alebo Slovenskej republiky, ktorí sa v období od 28. októbra 1918 zúčastnili na medzinárodných športových podujatiach, ktoré definuje zákon.

Prezidentka Čaputová súhlasí s povinným predprimárnym vzdelávaním

Podmienkou na získanie príspevku je okrem slovenského občianstva a zisku zlatej, striebornej alebo bronzovej medaily aj vek aspoň 35 rokov. „Predpokladá sa, že pri podmienke dosiahnutia 35 rokov veku sa nárok na príspevok bude týkať asi 80 – 90 osôb,“ uviedli predkladatelia zákona z Mosta-Híd. Opatrenie má podľa nich stáť necelých 1,4 milióna eur ročne.

Zákon tiež umožňuje športovcom požiadať o jednorazový príspevok za zásluhy vo výške 10.000 eur.

Môže vás zaujímať

Informácie o voľbách nájdu voliči na stránke MV aj v cudzích jazykoch