Jednou vetou

PREZIDENTKA: Víta ďalšie uvoľňovanie opatrení v súvislosti s Covid-19

Prezidentka SR Zuzana Čaputová

foto: FB

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) po dnešnom rokovaní konzília epidemiológov oznámil, že od stredy 20. mája sa spustí štvrtá fáza uvoľňovania opatrení v súvislosti so šírením ochorenia

Prezidentka Zuzana Čaputová víta ďalšie uvoľňovanie opatrení v súvislosti so šírením ochorenia Covid-19. Informovala o tom na sociálnej sieti. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) po dnešnom rokovaní konzília epidemiológov oznámil, že od stredy 20. mája sa spustí štvrtá fáza uvoľňovania opatrení v súvislosti so šírením ochorenia.

Otvoria sa kiná, divadlá a iné hromadné podujatia do 100 ľudí, obchodné centrá bez detských kútikov, vnútorné plavárne a športoviská len pre športové kluby a bude dostupné aj verejné stravovanie v interiéroch reštaurácií. Škôlky a prvý až piaty ročník základných škôl budú otvorené od 1. júna.

Od štvrtka 21. mája sa uvoľnia aj hranice.

„Vítam ďalšie uvoľňovanie opatrení, ktoré dnes ohlásil krízový štáb. Je pre každého z nás dôležité pocítiť, že naša spoločná obeta v podobe obmedzených sociálnych kontaktov a príkladného rešpektovania prísnych hygienických opatrení mala zmysel,“ napísala Čaputová.

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Pondelok 18. mája 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky