Jednou vetou

Prezidentská kandidátka Gabriela Drobová. Neuveríte kto jej zbiera podpisy!

Gabriele Drobovej zbiera po diskotékach podpisy jej najväčší fanúšik

autorská koláž hlavne.sk, jxp

Svoju kandidatúrtu na post prezidentky Slovenskej republiky ohlásila iba pred pár mesiacmi a zdá sa, že to myslí kráľovna slovenského šoubiznisu smrteľne vážne. Na to, aby sa Drobová mohla o post hlavy štátu uchádzať potrebuje predložiť 15-tisíc podpisov, alebo mať podpodru pätnástich poslancov parlamentu.

Prezidentská kandidátka bojuje o voličov

Drobová teda neklope na dvere poslancom, ale rozhodla sa hľadať podporu u spoluobčanov v uliciach. Po diskotékach za ňu behá s hárkami jej partner, podnikateľ Karol Ruman. Predstavme si, kto je vlastne dlhoročný priateľ prezidentnskej kandidátky, akú má minulosť a čo všetko v nočnom klube stváral.

S vínom a hárkami

Blondínka bola medzi aktuálnymi kandidátmi na post prezidenta najväčší šok. Poznáme ju ako vymetačku večierkov, snobských akcií, ale aj prešibanú manažérku celebrít. Kandidatúru na prezidentku Slovenskej republiky myslí naozaj vážne. Podporovateľov hľadá aj v nočných kluboch. „Prišiel aj s lajstrami v ruke, sadol si s kamarátmi do VIP časti v klube a tam všetkých obliehal, aby sa podpísali za Gabiku. Ja som povedala, že nie. Aj keď sa poznáme, nebudem to robiť. Gabiku ako prezidentku teda vôbec neberiem do úvahy,“ prezradila nám návštevníčka bratislavskej diskotéky.

Multiotecko Kollár: Andrea, toto ťa nepoteší!

Podnikateľ s kadečím

Blondínka sa rozhodla do zberu podpisov zapojiť svojho partnera Karola Rumana. Ten má za sebou vskutku pozoruhodnú minulosť. Začínal vraj s predajom novín, obchodoval na burze s cennými papiermi. Túto aktivitu mimochodom po revolúcií prevádzkovalo viacero dnes kontroverzných mien. O pár rokov začal požičiavať peniaze. Dnes sa podmienkam, ktoré poskytovala jeho firma hovorí narovinu úžera. Dokonca jeho firma žiadala odškodnenie od štátu vo výške štyridsať miliónov eur, pretože si nemôžu účtovať premrštené percentá. Nebankovej spoločnosti Pohotovosť sa vtedy nepozdávalo konanie slovenských súdov, ktoré jej bránili exekuovať neplatičov. Ročný úrok u nich vychádzal na 91,25 percenta, avšak na tom nevideli nič zlé. Úroky vraj zodpovedali rýchlosti služieb, nákladom na firmu a cenám daným trhom. Po tom čo štát upravil podmienky a prestrelené úroky boli protizákonné Ruman biznis opustil.

Gabriela a Karol tvoria pár už dlhé roky | Foto: facebook GD

Jeden jeho klient však v tej dobe úžernícku ťarchu nezvládol a na jeho pobočke sa chcel zastreliť. Krvavá dráma sa skončila postrelením, poraneného muža previezli do nemocnice.

Kauza Tipos

Jeden z najväčších škandálov v dejinách našej republiky, ktorý vraj nie je do dnes vyriešený sa tiež týka jeho mena. Pred desiatimi rokmi prišla štátu povinnosť zaplatiť šesťdesiat miliónov eur. Štátna firma Tipos prevádzkovala lotérne a číselné hry po tom ako rozviazala exkluzívnu zmluvu so Športkou, kde figuroval aj Karol Ruman. Do kauzy bol zapletený aj vtedajší minister financií Počiatek. Jeho úloha sa v tomto spore napriek podozreniam dodnes nevyšetrila. Rumanove vzťahy s politikmi sú dobre známe. Háji to, ale stretnutiami na spoločnenských udalostiach, kde sa chtiach nechtiac vidia. Je to vraj normálne, presne tak ako vysvetlil kedysi Boris Kollár vzťahy s mafiánmi. Veď všetci sa tu poznajú…

Šokovaní študenti: Andrej Kiska nevie, čo sa deje v jeho kancelárii

Snažil sa lietať. Neodomkol si však riadenie

Karol Ruman si s Gabrielou Drobovou žijú vskutku rozprávkový život. Preto sa dá čakať, že prezidentská kandidátka Drobová vytiahne argument, ako pred ňou už bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac, či Ján Počiatek, že nejdú do politiky kradnúť lebo už zarobili. Preto jej majetok, alebo jej priateľa je pre občanov vlastne prínosom.

Karol Gabiku zbožňuje | Foto: facebook GD

Blondínka lieta na počkanie do reštaurácie na strednom Slovensku, kde zavítal hodovať aj Robert Fico. Domov si zavolá špičkového kuchára aby jej a kamarátom navaril. Na lusknutie prstov odletí na Maledivy, alebo sa jej milý poberie na exotickú poľovačku s deťmi, ktoré ma z predchádzajúceho manželstva.

Hobby podnikateľa sú vskutku netradičné. Medzi rozmarných pracháčov sa zaradil, keď sa rozhodol spraviť si oprávnenie na helikoptéru. S mašinou však snaživec hneď na prvom lete havaroval.

Krištúfková zostala na ocot

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky