Jednou vetou

Prezidentskí kandidáti: Aké majú pocity a čo budú robiť tento týždeň?

Zľava: Béla Bugár, Bohumila Tauchmannová, Štefan Harabin, Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Prezidentské voľby sú po dlhých a náročných mesiacoch konečne tu. Ako sa po náročnom období cítia prezidentskí kandidáti a čo budú robiť v poslednom predvolebnom týždni?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Maroš Šefčovič | foto: TASR

Maroš Šefčovič: Som nabitý pozitívnou energiou

Cítim sa naďalej výborne a každé stretnutie s ľuďmi ma dobíja pozitívnou energiou, tvrdí podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu a diplomat Maroš Šefčovič. Predvolebné obdobie považuje za náročné a intenzívne. Najviac ma prekvapilo volanie ľudí po pokoji v našej krajine. Utvrdilo ma to aj v tom, že moja hlavná priorita – celospoločenský zmier – je na mieste. Cítim ešte silnejšiu motiváciu naďalej pracovať pre ľudí a pre Slovensko, vysvetlil Šefčovič.

Posledný týždeň pred prezidentskými voľbami už bude mať pokojnejší. V týchto dňoch sú to najmä televízne prezidentské debaty a počas moratória sa teším na oddychový čas s rodinou vrátane premiéry scénického čítania “Biblia” v podaní Juraja Kukuru v divadle Aréna, doplnil Maroš Šefčovič v rozhovore pre hlavne.sk.

FOTO a VIDEO: Najstaršia žijúca žena na svete a recept na dlhovekosť!

Štefan Harabin: Cítim sa výborne

Štefan Harabin | Foto: Michal Psota

Právnik a sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin má v predvolebných pocitoch úplne jasno. Cítim sa výborne! Som ešte v plnom nasadení predvolebnej kampane, idem aktuálne na východné Slovensko, čakajú ma ešte nejaké relácie a akcie, informoval Harabin. Obdobie v predvolebnej kampani zvládal podľa vlastných slov veľmi dobre. Som naučený pracovať, pracujem denne 20 hodín, takže pre mňa to nijaký výkyv v doterajšej nasadenosti v práci nebol. Tento týždeň ukončím stretnutia a potom už budem iba sledovať vývoj. Cítim sa naozaj veľmi dobre, vôbec nie som unavený – to iba niektoré médiá majú strach o to, aký som čiperný ( smiech ), doplnil Štefan Harabin pre hlavne.sk.

Odborníci o predvolebných prieskumoch: Majú v tom poriadny zmätok

Bohumila Tauchmannová: Bola som segregovaná

Podnikateľka Bohumila Tauchmannová mala počas predvolebného obdobia zmiešané pocity. Cítim sa segregovaná. Všetkým kandidátom sa totiž neposkytuje s demokratickou mierou rovnaký priestor tak, aby mohli vyjadriť svoje postoje. Som odsunutá, a nie len sama, tvrdí Tauchmannová.

Bohumila Tauchmannová | foto: facebook B. Tauchmannovej

Podľa jej slov je vytvorená „tretia kategória“ kandidátov, ktorá bola odsunutá na okraj skupiny, ktorá splnila rovnaké podmienky na to, aby sa mohla uchádzať o post prezidenta Slovenskej Republiky. Som však aj šťastná, lebo som sa za celú kampaň nespreneverila svojmu presvedčeniu, že pravda je viac ako sila peňazí, doplnila Tauchmannová.

Nekonečný príbeh. Tunel Višňové stavajú už 21 rokov!

Predvolebné obdobie zvládala v pokojnom režime. Posledné týždne pred voľbami mala viac času na svoju prácu, za náročnejšie považuje obdobie, kedy zbierala podpisy v uliciach.

Tento týždeň robím posledné videá mojich vyjadrení, budú do moratória propagované, budem si robiť poznámky na moju knižku, ktorá ponúka satirický pohľad na voľby na Slovensku, a nakoniec upracem v dome, lebo som rok a pol zanedbala domácnosť, doplnila so smiechom Bohumila Tauchmannová v rozhovore exkluzívne pre hlavne.sk.

Tajomný dolárový miliardár: Uhádnete, kto to je?

Béla Bugár: Na kampaň som sa tešil

Béla Bugár | foto: facebook B. Bugára

Na kampaň som sa tešil, napriek zlomenej platničke som absolvoval množstvo stretnutí s občanmi, dostal som mnoho zaujímavých a podnetných otázok, hovorí Bugár. V poslednom predvolebnom týždni sa plánuje už iba zúčastniť dohodnutých diskusií a netrpezlivo čakať na výsledky volieb.

Kryje Kalavská Druckera? Miliónové sanitky vzbudzujú samé pochybnosti

S otázkami sme kontaktovali aj Zuzanu Čaputovú a jej hovorcu Martina Burgra, do uzávierky však naše otázky nezodpovedali.

 

Môže vás zaujímať

Návrh EK v oblasti migrácie má podľa Sulíka v sebe skryté povinné prerozdeľovanie migrantov