Jednou vetou

Prezidentský palác sa rozsvietil do farieb talianskej trikolóry

Na znak solidarity bol Prezidentký palác v noci 16. 4. 2020 nasvietený vo farbách talianskej trikolóry.

Facebook

Ľudia by si mali v týchto chvíľach spomenúť na tých, ktorí sú skúšaní ťažšie ako oni

Prezidentský palác sa v stredu v noci na znak solidarity s Talianskom rozsvietil do farieb jeho trikolóry. Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej by si ľudia mali v týchto chvíľach spomenúť na tých, ktorí sú skúšaní ťažšie ako oni. Hlava štátu to uviedla na sociálnej sieti.

„Aj v týchto chvíľach by sme si mali spomenúť na tých, ktorí sú skúšaní ešte viac ako my,“ uviedla prezidentka. Podľa nej sa Slovensku vďaka rýchlym opatreniam a disciplíne ľudí podarilo oddialiť šírenie vírusu a získalo potrebný čas na prípravu. Pripomenula, že v mnohých krajinách počty infikovaných rátajú denne na tisícky a počet obetí na stovky. „Na znak solidarity bol Prezidentský palác uplynulú noc nasvietený vo farbách talianskej trikolóry,“ uzavrela.

Slovensko na základe rozhodnutia vlády poskytne Taliansku humanitárnu pomoc vo výške 250-tisíc eur. Do krajiny bude vyslaný zdravotnícky personál. Vláda tiež rozhodla o darovaní alebo zapožičaní zdravotníckeho materiálu, akými sú napríklad aj pľúcne ventilátory, ak to kapacity povolia. Slovensko by malo prijať talianskych pacientov do svojich zdravotníckych zariadení.

Taliansko patrí v súvislosti s ochorením Covid-19 k najviac postihnutým európskym štátom. Na uvedené ochorenie tam zomrelo približne 20-tisíc obyvateľov a nakazilo sa ich približne 160-tisíc.

Aj v týchto chvíľach by sme si mali spomenúť na tých, ktorí sú skúšaní ešte viac ako my. Nám sa vďaka rýchlym opatreniam…

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Štvrtok 16. apríla 2020

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky