Jednou vetou

Pri prejazde Rakúskom treba vyplniť tlačivo

ilustračné foto

foto: berta

Ministerstvo zdravotníctva Rakúska pri prejazde cez územie krajiny vyžaduje vyplnenie tlačiva o tranzite. Ako informoval slovenský rezort vnútra, rakúske orgány odporúčajú tranzitujúcim osobám mať toto tlačivo už vytlačené a vypísané, aby sa predišlo dlhým a zbytočným kolónam na hraničných priechodoch.

V súvislosti s novým nariadením dokladovať prejazd tlačivom o tranzite sa totiž cez víkend tvorili rozsiahle kolóny s čakacími dobami desať až 14 hodín.

„Najhoršia bola situácia v noci zo soboty na nedeľu, kde sa na hraničných priechodoch so Slovinskom pri vstupe do Rakúska (Karawankentunnel a Loiblpass) čakalo najdlhšie. Zdržanie bolo spôsobené vypĺňaním tlačiva o vstupe na územie Rakúska, resp. tranzite,” uvádza ministerstvo vnútra.

V nedeľu sa podľa rezortu situácia zlepšila, boli vykonávané iba námatkové kontroly. „Minister zdravotníctva Rakúska uviedol, že prišlo k nesprávnej interpretácii nariadenia, kde nie je uvedená povinnosť kontrolovať každú prichádzajúcu osobu alebo vozidlo,” uviedol rezort.

Ministerstvo tiež pripomína, že na hraniciach SR s Rakúskom sú v určitých časových intervaloch vykonávané zdravotné kontroly, konkrétne meranie telesnej teploty. „Na vstupe do Rakúska môže teda dochádzať k zdržaniu. Vstup do Rakúska zo Slovenskej republiky pre občanov SR je v týchto dňoch možný bez ďalších obmedzení s výnimkou zdržania na cestách kvôli kontrolám,” dodalo ministerstvo.

Formulár v anglickom jazyku si môžete stiahnuť TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky