Jednou vetou

Minister obrany Gajdoš je na prášky. V sobotu večer sa zrútila stíhačka!

Mig-29 a minister obrany Peter Gajdoš

foto: MO SR, Tasr, koláž hlavne.sk

Pri obci Nové Sady v časti Ceroviny v okrese Nitra o približne 21.30 hodine spadlo v sobotu stíhacie lietadlo MiG-29. Podľa predbežných informácií pilotovi došlo palivo. Podľa hovorkyne Ministerstva obrany SR Danky Capákovej sa pilot katapultoval. V súčasnosti sa nachádza v nitrianskej nemocnici, kam smeruje aj minister obrany SR Peter Gajdoš.

aktualizované: 23:15

Ten, ako informoval na Facebooku, už smeruje na miesto. „Smerujem na miesto. Najpodstatnejšie je, aby bol pilot, ktorý sa katapultoval, v poriadku,“ píše minister na sociálnej sieti.

Neskôr tiež napísal, že pilot pád lietadla prežil. „Skvelá správa pri tomto nešťastí, pilot žije!“ znie odkaz ministra obrany.

Gajdoš: Pokračujeme v skvalitňovaní podmienok práce vojakov

Predseda vlády SR Peter Pellegrini vyjadril radosť, že sa pilot zachránil, rovnako ho upokojilo aj to, že stroj padol do neobývanej oblasti. „Premiér ďakuje záchranným zložkám za rýchly a profesionálny zásah a bude pozorne sledovať aktuálny vývoj a vyšetrenie celej situácie,“ uviedla premiérova hovorkyňa Patrícia Macíková.

FOTO A VIDEO: Danko z programu v Kazachstane doslova padol na zadok. Toto musíte vidieť!

Polícia na sociálnej sieti informovala, že dôvodom havárie mohlo byť nedostatok paliva, upozorňuje však na to, že sa tak mohla stať i v dôsledku poruchy. „Presné príčiny nehody budú predmetom vyšetrovania,“ zdôraznili policajti.

Na miesto udalosti boli vyslaní hasiči, ktorí začali hasiť požiar lietadla, ktoré po páde začalo horieť. Požiar sa im podarilo lokalizovať po pár minútach, momentálne ho likvidujú. Na mieste zasahuje 12 hasičov z Nitry.

Malo ísť o cvičný let stíhacích lietadiel. Druhé z lietadiel pristálo.

HAVAROVALA STÍHAČKA MiG-29 OZBROJENÝCH SÍL SR❗️POZOR: Policajti zabezpečujú miesto nehody a dôrazne žiadajú obyvateľov…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Sobota 28. septembra 2019

 

Totálny babrák, alebo skvelý odborník? Rezník šéfuje RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

Šéfa ĽSNS v minulosti odsúdili za dopravnú nehodu