Jednou vetou

Pribudlo 45 prípadov ochorenia Covid-19, spolu už ich je 1 244

Nový koronavírus COVID-19 sa nezadržateľne šíri

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MZV

Laboratóriá za uplynulý deň otestovali 3 468 vzoriek

V utorok potvrdili ďalších 45 prípadov ochorenia Covid-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk. Celkovo tak na Slovensku evidujeme 1 244 pozitívnych prípadov tohto ochorenia. Laboratóriá za uplynulý deň otestovali 3 468 vzoriek, ich celkový počet tak stúpol na 52 649.

Za utorok na Slovensku neevidujeme ďalšie úmrtie, aktuálny počet je tak stále 14. Zároveň pribudlo 26 vyliečených pacientov, celkovo je ich tak 284. Hospitalizovaných je aktuálne 231 ľudí.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

Dermatovenerologické ambulancie vyšetrujú limitovaný počet pacientov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. Ako uviedol hlavný odborník MZ SR pre dermatovenerológiu Vladimír Flimer, kožné ambulancie pracujú v odporučenom hygienickom režime. „Pacient prichádzajúci na vyšetrenie musí mať ochranné rúško a rukavice. Následne je mu odobraná epidemiologická anamnéza. V ambulancii a čakárni sa odporúča priebežná dezinfekcia – dezinfikujú sa kľučky, stoličky či lavice na sedenie. Cez prestávky v ambulancii používame germicídny žiarič,“ konštatoval.

Ak je to možné, odborníci by mali s pacientmi komunikovať telefonicky, SMS správou či e-mailom. Ak sa pacient nachádza v karanténe, je možné použiť aj telemedicínu. Ako Flimer konštatoval, pacienti, ktorí potrebujú pokračovať v liečbe a nie je potrebná kontrola, dostanú e-recept a sú poučení o ďalšom postupe. Pacienti, ktorí potrebujú vyšetrenie, dostanú termín a presný čas na vyšetrenie, aby sa v čakárni nehromadili.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky