Jednou vetou

Príde Michal Valent kvôli alkoholu o sudcovský talár?

Sudca Michal Valent nafúkal pri vykonaní dychovej skúšky

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Extrémne nepríjemné! Keď zistia policajti v dychu vodiča alkohol, je to vždy otrasné a odsúdeniahodné. Ale keď je vodičom, čo nafúkal sudca - je to extrémna záležitosť. Ešte počas veľkonočných sviatkov, 20. apríla o tretej popoludní - takto zastavila policajná hliadka auto, ktoré šoféroval sudca Okresného súdu Bratislava 1, v súčasnosti pôsobiaci na stáži na Krajskom súde v Bratislave - Michal Valent. Nafúkal viac ako jedno promile!

Ivan Varga váha, či zoberie poslanecký flek po Miroslavovi Čížovi

Sudca Michal Valent absolvoval dychovú skúšku viackrát – výsledkom je viac ako jedno promile alkoholu. Dychovú skúšku vykonal dobrovoľne. Tvrdí však, že alkohol nepil. Nepil vraj ani v deň, keď ho hliadka zastavila, ani v predošlý deň – vyhlásil sudca Michal Valent pre TV Markíza. „V súčasnosti sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudem k ničomu vyjadrovať,“ uviedol Michal Valent pre hlavne.sk.

Michal Valent bol napríklad členom Senátu, ktorý rozhodoval o odvolaní podnikateľa Michala Bašternáka. Okrem toho, že  L. Bašternáka poslali do väzenia, nariadil vtedy súd aj prepadnutie Bašternákovho majetku.

„Menovaný sudca informoval vedenie súdu, že došlo ku kontrole hliadkou polície a výsledok merania na alkohol bol pozitívny. Ku dnešnému dňu nie je daný žiadny zákonný predpoklad na vyvodzovanie opatrení zo strany vedenia Krajského súdu v Bratislave voči menovanému sudcovi,“ uviedol pre hlavne.sk hovorca súdu Pavol Adamčiak.

Medzi poslancov pribudne aj bývalý podporovateľ Slotu

Ani po viac ako mesiaci polícia prípad neuzavrela, prípad rieši Okresné riaditeľstvo policajného zboru Bratislava 3. „Z dôvodu objektívnosti, vzhľadom na to, že išlo o sudcu v pôsobnosti Krajského súdu Bratislava, generálny prokurátor SR svojím opatrením určil výnimku a poveril Krajskú prokuratúru v Trenčíne na vykonávanie dozoru nad zachovávaním zákonnosti v prípade,“ uviedla pre hlavne.sk hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Čudné praktiky pri posielaní sudcov do dôchodku

Sudca Michal Valent bol vymenovaný prezidentom Gašparovičom | Foto: TASR

Zákon hovorí jasne: ak sudcu odsúdia za úmyselný trestný čin, príde o svoju sudcovskú funkciu. Michala Valenta vymenoval do funkcie v októbri 2013 vtedajší prezident Ivan Gašparovič. Ako sa polícia vysporiada s alkoholom v dychu verzus tvrdením, že sudca vraj ani deň pred jazdou nepil, zistíme zrejme v krátkom čase.

Herec Stanke po nehode: Najprv mu nebolo do reči, teraz prehovoril

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky