Jednou vetou

Prieskum AKO: Extrémisticky ladení voliči sú najmenej spokojní s výsledkami komunálnych volieb

Ilustračné foto

TASR

S výsledkami komunálnych volieb sú najspokojnejší voliči mimoparlamentnej strany SPOLU. Nasledujú voliči vládnej SMR-SD a najmenej spokojní sú voliči ĽSNS. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO.

Otázka agentúry AKO znela “Cez víkend sa konali komunálne voľby. Do akej miery ste spokojný/á alebo nespokojný/á s tým, kto sa stal vo vašom meste primátorom, resp. vo vašej obci starostom? ” Prieskum sa konal telefonicky, od 13. do 15.novembra.  S výsledkami volieb bolo úplne spokojných  47,2 % voličov, skôr spokojných 27,5 %. Veľmi nespokojných bolo cez desať percent opýtaných.

Prezidentský prieskum: favoritom je Lajčák, oslovil vyše tretinu voličov

Čo sa týka politických strán, najväčšiu spokojnosť prejavili voliči mimoparlamentnej SPOLU –  občianska demokracia: 61,3 %. Druhí najspokojnejší boli voliči stále najsilnejšej strany SMER-SD: 53,1 %. Nasledujú voliči KDH – 52,3 % a liberálnej SaS  – 50,4 %. Takmer polovica voličov Most-Híd – 48,9% prejavila takisto pozitívny názor na komunálne voľby. Ľudia, ktorí by volili Progresívne Slovensko sú spokojní na 48,6 %, voliči SNS na 48,5 %. Spokojných je aj cez 44 percent voličov Sme rodina a vyše 43 percent sympatizantov OĽANO. Najmenej spokojní voliči  sú z radov ĽSNS – 37,9 %.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky