Jednou vetou

Prieskum Focus: SMER-u začali napriek kauzám pribúdať hlasy

Ako by dopadli politické strany v najnovšom prieskume?

autorská koláž hlavne.sk

V septembri by volilo vládny SMER-SD 22,4 %, čo je oproti augustovému prieskumu nárast o 1,7%. Nárast zaznamenala aj opozičná SaS, ktorej by dalo hlas 13,5 % voličov. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Focus.

Prvenstvo patrí podľa prieskumu strane SMER-SD, zdá sa že kauzy posledného obdobia ako únos Vietnamca či 300 miliónový únik na colných podvodoch, strane nepoškodili . Opozičná SaS si oproti augustu takisto polepšila o vyše percento.

Pri zadržaní podozrivých z vraždy Kuciaka zasahovalo 55 kukláčov, informovala Saková

Tretie miesto by vo voľbách obsadila OĽANO – NOVA s 10,3%. Nasleduje ĽSNS s rovnými desiatimi percentami. SNS získala 9,2% hlasov.

Najvýraznejší pokles zaznamenalo SME rodina Borisa Kollára – volilo by ich 8,2% ľudí, zatiaľčo v auguste to bolo rovných 10%.

Do parlamentu by sa dostalo aj KDH s 5,5% a Most-Híd veľmi tesne 5,1%.

Nové politické strany Progresívne Slovensko a Spolu zostávajú pod 5% hranicou zvoliteľnosti do NR SR.

graf: hlavne.sk/MIPS

Agentúra Focus robila prieskum v dňoch 18.9. – 25.9. 2018 na vzorke 1015 respondentov. Otázka znela: „Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

Súčasná vládna koalícia by nezískala dosť hlasov na vytvorenie väčšiny.

SMER-SD by v novom parlamente obsadil 40 kresiel. SaS by malo 24 poslaneckých mandátov, OĽANO-NOVA a ĽSNS by mali zhodne po 18 poslaneckýćh kresiel, SNS by obsadilo 16 a SME-rodina 15 miest v parlamente. KDH by podľa tohto prieskumu získalo v parlamente 10 mandátov. Najmenej poslancov by mal Bugárov MOst-Híd: 9.

Niektorí ich taja, iní sú s polovičkami pripravení. Toto sú prvé dámy budúcich prezidentov

 

 

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky