Jednou vetou

PRIESKUM: Facka pre Kisku, narástol Kollár, Sulík a Smer

Ako by dopadli politické strany v najnovšom prieskume?

autorská koláž hlavne.sk

Agentúra Focus uskutočnila pre televíziu Markíza v dňoch 14. až 21. mája prieskum verejnej mienky na vzorke 1 011 respondentov

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) sa preferenčne doťahuje na vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky agentúry Focus, ktorý uskutočnila v dňoch 14. až 21. mája na vzorke 1 011 respondentov pre televíziu Markíza.

Matovič mierne klesol, Smer a ďalší narástli

Voľby by aj v polovici mája vyhralo OĽaNO, ktoré by volilo 22,9 percenta respondentov, Smeru-SD by svoj hlas odovzdalo 21,6 percenta voličov a na treťom mieste sa umiestnilo hnutie Sme rodina so ziskom 11,2 percenta.

Na ďalších miestach skončili strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (9,7 percenta), Sloboda a Solidarita (8 percent) a Progresívne Slovensko (6,5 percenta).

Pred bránami parlamentu

Mimo parlamentu by ostala vládna strana Za ľudí, ktorú by volilo 4,3 percenta opýtaných.

Do Národnej rady SR by sa nedostalo ani Kresťanskodemokratické hnutie (4,8 percenta), Strana maďarskej komunity (4,2 percenta), Dobrá voľba (2 percentá), Most-Híd (1,5 percenta), Slovenská národná strana (1,4 percenta) či strana Vlasť (1,3 percenta).

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky