Jednou vetou

Prieskum: Najdôveryhodnejší politik je Andrej Kiska

Trojica najdôveryhodnejších politikov podľa agentúry AKO

foto: TASR/koláž hlavne.sk

Viac ako polovica Slovákov, až 62 % najviac dôveruje prezidentovi Andrejovi Kiskovi. Vyplynulo to z prieskumu agentúry AKO. Prieskum robili na prelome augusta a septembra na vzorke 1000 respondentov. Otázka znela: "Prečítam vám v náhodnom poradí mená niektorých politikov a Vy prosím pri každom z nich povedzte, či je daný politik pre vás dôveryhodný alebo nie."

Chcem dostávať viac noviniek – Newsletter

Andrej Kiska ostáva so 62% najviac dôveryhodným politikom SR, oproti aprílovému  prieskumu agentúry AKO mu ubudlo 5% hlasov. Zdá sa, že ani jeho avizované pôsobenie v politickej strane mu na popularite neuberá. Ako to vidí šéf agentúry AKO Václav Hřich?  „Tým, že prezident ohlásil zámer angažovať sa medzi politickými stranami spôsobilo úbytok pár percent, ale nejde o nič dramatické. Situácia sa môže zmeniť, keď reálne k vstupu Andreja Kisku do politiky dôjde a nebude to len v rovine úvah,“ uviedol pre hlavne.sk Hřích.

Parlament sa zišiel po prázdninách. Takýto mali program

Na druhom mieste skončil v prieskume premiér Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 48%, respondentov. Oproti aprílu si premiér Pellegrini (SMER-SD) polepšil o 7%. Tretím najdôveryhodnejším politikom je Béla Bugár z Most-Híd s dôverou 45%.

Kávička, polievočka alebo len cigaretka. Takto obedujú naši poslanci

Nasledujú Richard Sulík (SaS), ktorému prejavilo sympatie 40% opýtaných, Andrej Danko (SNS) získal 37%, Boris Kollár (SME rodina) 34%.

Takto obedujú najbohatší Slováci

Na siedmom mieste je Igor Matovič (OĽANO-NOVA) s dôverou 32% respondentov. Predseda SMER-SD Robert Fico, ktorý kedysi bežne mával cez 40% dôvery ľudí má podľa posledného prieskumu 27% a zastáva 8.miesto v rebríčku najdôveryhodnejších politikov.

Andrejovi Hlinovi (KDH) verí 24% ľudí, Marian Kotleba (ĽSNS) má dôveru 17% ľudí.

Prieskum dôveryhodnosti lídrov strán / zdroj: agentúra AKO

Nedôvera

Najnedôveryhodnejším politikom je podľa prieskumu agentúry AKO Marian Kotleba (ĽSNS) – nedôveruje mu 78% občanov SR. Druhé miesto v nedôveryhodnosti obsadil Robert Fico (SMER-SD) 70% hlasov. Na treťom mieste je Igor Matovič (OĽANO-NOVA) 63% hlasov.

Prezidentovi Andrejovi Kiskovi podľa prieskumu nedôveruje 35% oslovených respondentov.

Môže vás zaujímať

SaS vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára na odstúpenie z funkcie