Jednou vetou

Prijímačky na osemročné gymnáziá by sa mohli konať od 15. júna

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas tlačovej konferencie po rokovaní 3. schôdze vlády SR. Bratislava, 24. marec 2020.

Foto: SITA/Jana Birošová

Rozhodnutie o otváraní škôl v júni je podľa ministra školstva na konzíliu odborníkov

Prijímačky na osemročné gymnáziá by sa mohli konať od 15. júna. Na dnešnej tlačovej konferencii po rokovaní vlády to povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Rozhodnutie o otváraní škôl v júni je podľa jeho slov na konzíliu odborníkov. Verí, že najneskôr v septembri sa všetci žiaci vrátia do škôl, aj keď vyučovanie nebude podľa neho štandardné. Ö

„Diskutujeme o tom, za akých podmienok a akým spôsobom môžeme pristúpiť k otvoreniu škôl. Najskôr by mali byť otvorené materské a isté stupne základných škôl. Bolo by to dobrovoľné na základe rozhodnutia zriaďovateľov škôl. Musí to však odobriť aj Úrad verejného zdravotníctva,“ ozrejmil minister.

Zároveň sa vyjadril aj k systému fungovania letných škôl. „Sú to dobrovoľné stretnutia zriaďovateľov, riaditeľov, rodičov, študentov a dobrovoľníkov, ktorých cieľom je hravým spôsobom si zopakovať učivo,“ doplnil Gröhling.

Školy sú zatvorené od 16. marca do odvolania a výučba sa uskutočňuje dištančnou formou. Od 12. marca platí na Slovensku pre koronavírus mimoriadna situácia.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky