Jednou vetou

Prípad útoku na Filipínca s následkom smrti prevzala Krajská prokuratúra, uviedla GP SR

Ilustračné foto

foto: TASR

Prípad Juraja H. z Dunajskej Stredy, ktorý mal v sobotu (26.5.) nadránom sotiť na zem cudzinca z Filipín obraňujúceho dvojicu obťažovaných žien, prevzala po zásahu Generálnej prokuratúry SR (GP) Krajská prokuratúra v Bratislave. Uviedla to hovorkyňa GP Andrea Predajňová, podľa ktorej by sa mala sprísniť právna kvalifikácia v trestom stíhaní.

„Po konzultácii s Generálnou prokuratúrou SR trestnú vec okamžite prevzala Krajská prokuratúra v Bratislave, ktorá bude vykonávať dozor s tým, že trestné stíhanie bude vedené pre podstatne závažnejšiu právnu kvalifikáciu,“ oznámila hovorkyňa GP.

Národná rada SR je opäť prístupná, oznámenie o bombe bolo falošné

Príslušné spisové materiály v predmetnej trestnej veci podľa Predajňovej preskúma prokurátor Generálnej prokuratúry, pričom bude nariadená takzvaná správová povinnosť. Dohľad bude vykonávať prokurátor GP.

Napadnutý Filipínec, ktorý sa snažil zabrániť obťažovaniu dvoch žien, následkom zranení podľahol. Vo štvrtok (31.5.) zomrel v Ružinovskej nemocnici v Bratislave, informoval o tom denník Nový Čas. Polícii sa podarilo krátko po incidente zadržať a obviniť útočníka. Prokurátor okresnej prokuratúry nevidel v tomto prípade dôvod na väzbu a muža prepustil na slobodu.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky