Jednou vetou

Problémy v zamestnanosti v doprave by mohlo riešiť duálne vzdelávanie

pixabay.com
Ilustračné foto

Foto: Pixabay.com

Nedostatok kvalitných odborníkov v sektore dopravy môže pomôcť vyriešiť intenzívnejšie zapojenie všetkých zainteresovaných do systému duálneho vzdelávania. Dôležitú úlohu v tomto procese preberajú najmä stredné školy.

O možnostiach čo najefektívnejšieho spoločného postupu v oblasti podpory vzdelávania dnes na pôde ministerstva dopravy diskutovali predstavitelia rezortu dopravy a školstva, Bratislavského samosprávneho kraja, zástupcovia škôl, tiež firiem a zamestnávateľských zväzov z oblasti dopravy. „Našou snahou je podporiť prepojenie praxe so systémom vzdelávania tak, aby akútny nedostatok kvalitných ľudí v niektorých profesiách v oblasti dopravy mohli hneď po škole obsadiť plne kvalifikovaní a zaškolení mladí ľudia,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Cieľom dnešného stretnutia je vymeniť si skúsenosti, ktoré v oblasti duálneho vzdelávania na rezorte dopravy už dnes existujú. Rovnako zrýchliť zavádzanie najefektívnejších riešení do praxe. Dôležité je aj dohodnúť si spoločný postup, ako pomáhať pri zavádzaní potrebných koncepčných zmien či už v praxi alebo legislatívnom procese.

Môže vás zaujímať

Vyriešiť situáciu envirozáťaže Chemko Strážske chcú tri ministerstvá