Jednou vetou

Projekt Detská policajná akadémia sa venuje aj témam násilia či rasizmu

Ilustračná foto

Pixabay.com

Celoslovenský projekt "Detská policajná akadémia" určený pre žiakov 5. až 7. ročníka základných škôl pripravila Polícia Slovenskej republiky. Jeho hlavnou úlohou je prevencia kriminality a inej protispoločenskej činnosti. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„Pracovný zošit je rozpracovaný v piatich zaujímavých témach. V pracovnom liste s názvom ‚Zoznámte sa s našou políciou‘ sa žiaci dozvedia informácie o Policajnom zbore aj o činnosti niektorých služieb polície,“ priblížila polícia.

Slováci vlani strávili na nemocničnom lôžku takmer osem dní

Komunikácii na sociálnych sieťach, bezpečnému používaniu internetu i ochrane osobných údajov pri používaní internetu sa venuje téma ‚Bezpečne na internete‘.

„Pracovný list ‚Každý je iný‘ poskytne deťom informácie o predsudkoch, ponižovaní, diskriminácii i rasizme. Zámerom je podporovať a šíriť v deťoch toleranciu a znášanlivosť,“ informuje ďalej polícia.

FOTO: Národnú púť navštívilo približne 30.000 pútnikov

Naučiť deti zodpovednému správaniu sa ako chodca v cestnej premávke a poskytnúť základné informácie o zákone o cestnej premávke je cieľom témy ‚Na ceste nie si sám‘.

„S deťmi budeme preberať aj problematiku ‚Stop násiliu!‘. Zaoberá sa nielen násilím a šikanovaním, ale poukazuje na normálne spolunažívanie a chápanie životných hodnôt, a informuje o trestnoprávnej zodpovednosti,“ uzatvorila Polícia SR.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra