Jednou vetou

VIDEO: Prokurátor nariadil NAKA vyšetrovanie Roberta Fica

NAKA sa bude znovu zaoberať videom Roberta Fica

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry prikázal vyšetrovateľovi NAKA znovu sa zaoberať videom Roberta Fica, ktorý podporoval Milana Mazureka z Kotlebovej strany po jeho odsúdení. Informuje portál noviny.sk.

aktualizované: 12:18

„NAKA odmietla predmetné trestné stíhanie skutku schvaľovania extrémistických trestných činov Milana Mazureka. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry uznesenie vyšetrovateľa NAKA o odmietnutí tejto trestnej veci zrušil ako nedôvodné a nariadil vyšetrovateľovi vecou sa ďalej zaoberať,“ potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Ústavný súd zrušil pokutu výboru NR SR pre exprezidenta Kisku

Mazurek čelil obžalobe pre jeho hanlivé výroky na adresu rómskeho etnika, ktoré majú rasistický charakter, odvysielané v októbri 2016 v rádiu. Na základe právoplatného rozsudku Najvyššieho súdu SR prišiel v septembri o poslanecký mandát.

Fico na jeho odsúdenie za hanobenie národa, rasy a presvedčenia následne vo videu na sociálnej sieti reagoval s tým, že povedal to, čo si myslí takmer celý národ. Tvrdil, že orgány činné v trestnom konaní a súdy často rozhodujú pod tlakom médií, a nie na základe skutočných dôkazov.

Video, pre ktoré má Fico čeliť trestnému stíhaniu:

Môže vás zaujímať

Čaputová v stredu vymenuje chýbajúceho sudcu Ústavného súdu SR