Jednou vetou

Prokurátor ÚŠP uzavrel dohody v prípadoch nepriamej korupcie a podplácania

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) uzavrel dve dohody o vine a treste v dvoch rôznych prípadoch a to nepriamej korupcie a za prečin podplácania.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd návrh na schválenie dohody o vine a treste na obvineného Petra B. za prečin nepriamej korupcie,“ uviedla v pondelok pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Skutok podľa nej spočíval v tom, že obvinený si ako hypotekárny maklér v októbri 2017 vyžiadal od žiadateľky o hypotekárny úver v banke úplatok 4500 eur za to, že vybaví, aby jej žiadosť o hypotekárny úver bola schválená prostredníctvom nezistenej osoby konajúcej v mene banky.

V druhom prípade prokurátor ÚŠP podal na Špecializovaný trestný súd návrh na schválenie dohody o vine a treste na obvineného Gabriela T. za prečin podplácania. Skutok podľa hovorkyne ÚŠP spočíval v tom, že obvinený v dvoch prípadoch poskytol úplatok vo výške 15 eur vedúcej katastrálneho odboru v súvislosti s vybavovaním katastrálneho konania.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky