Jednou vetou

Prokurátor zistil pri SAV prieťahy, ministerstvo nemôže pozitívne rozhodnúť

Slovenská akadémia vied

foto: TASR

Pri registrácii organizácií Slovenskej akadémie vied (SAV) došlo k neodôvodneným prieťahom v konaní ministerstva školstva. Preto nemôže rezort vo veci návrhu SAV pozitívne rozhodnúť. Vyplýva to z vyjadrenia Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktoré poskytla hovorkyňa GP Andrea Predajňová.

„Prokurátor mohol preskúmať iba procesný postup ministerstva školstva, teda, či nedochádza k prieťahom. Prokurátor zistil prieťahy zo strany ministerstva školstva a vydal upozornenie. Tým, že ministerstvo školstva nerozhodlo v zákonných lehotách, došlo podľa názoru prokuratúry k neodôvodneným prieťahom v konaní ministerstva, preto ministerstvo nemôže vo veci návrhu SAV pozitívne rozhodnúť,“ uviedla Predajňová.

Kiska vyzval vládu a ministerstvo školstva, aby ukončili chaos

Poukázala, že malo dôjsť buď k zaregistrovaniu, alebo k pozastaveniu konania. Keďže ministerstvo nerozhodlo v zákonných lehotách, mali by pozastaviť konanie a začať nanovo. Predajňová pripomína, že pre prieťahy podal prokurátor ministerstvu upozornenie, ktoré má však iba charakter návrhu či odporúčania. „Nie je povinnosťou pre ministerstvo školstva,“ zdôraznila hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Väzobne stíhaná Monika J. sa vzdala funkcie sudkyne