Jednou vetou

Prokurátorka rozhodla o vydaní Vadalu do Talianska

Antonino Vadala

foto: TASR

Prokurátorka Krajskej prokuratúry Košice v piatok vydala rozhodnutie o vykonaní európskeho zatýkacieho rozkazu vydaného súdom v Benátkach na talianskeho podnikateľa Antonina V. TASR o tom informoval hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

„Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustná sťažnosť. Zákonná lehota na realizáciu fyzického odovzdania osoby príslušným talianskym orgánom je desať dní. V týchto prípadoch vydanie zabezpečuje Úrad medzinárodnej policajnej spolupráce – Národná ústredňa SIRENE,“ uviedol Filičko.

Antonino Vadala, ktorý žije a podniká na východnom Slovensku, je v Taliansku stíhaný za drogovú činnosť. So svojím vydaním do Talianska súhlasil.

Na objasnení vraždy novinára Kuciaka sa vykonávajú úkony v SR a Taliansku

Vadalu zadržala slovenská polícia 13. marca, najprv bol v tzv. predbežnej väzbe, aktuálne je vo vydávajúcej väzbe v Košiciach. V krajine pôvodu je stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami.

Podľa obvinenia sa spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky. Európsky zatýkací rozkaz bol rozšírený o ďalší skutok spočívajúci v páchaní trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

O aktivitách a kontaktoch talianskeho podnikateľa na Slovensku písal predtým, ako bol zavraždený, investigatívny novinár Ján Kuciak.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky