Jednou vetou

Protest farmárov alebo výstava špičkových agrostrojov?

Protestujúci farmári vyrazili do Bratislavy

autorská koláž hlavne.sk, TASR

V utorok podvečer dorazili nespokojní farmári do Bratislavy. Do hlavného mesta si to namierili zo všetkých kútov Slovenska, aby zatlačili na urýchlené riešenie roky ich problémov, ktoré spísali nedávno v Košickej výzve. Po príchode to skôr pripomínalo piknik neďaleko letnej pláže v Petržalke a galériu všemožných agrostrojov na známej poľnohospodárskej výstave.

Klobásky, tlačenka, paradajka, či voňavý farmársky chlebík. Chýbala už len cimbálovka alebo švárne devy v krojoch. Takto zakončili „spanilú“ jazdu naprieč Slovenskom nespokojní farmári, ktorí od pondelka smerovali do Bratislavy.

Parlament je rizikové pracovisko – kto to odkazuje?

V priebehu stredy sa chcú podľa ich vyhlásení stretnúť s premiérom Petrom Pellegrinim, či zástupcami ďalších koaličných strán a spísať memorandum, aby sa tak kompetentní zaviazali, že za určitý čas splnia požiadavky farmárov.

Vymení Pellegrini vládnu limuzínu za toto?

V noci z utorka na stredu mali do Bratislavy doraziť ďalšie traktory. Spolu by ich v hlavnom meste podľa protestujúcich farmárov malo byť okolo 200. Včera večer mali zraz na Tyršovom nábreží.

Konečne si Danko udrel do stola, ale slabo…

Po príchode ich čakal chutný catering od zástupcov iniciatívy za Slušné Slovensko – Juraj Šeliga, Karolína Farská a ďalších. V dave sa objavil aj Igor Matovič, ktorý pôsobil miestami unavene, akoby sám šoféroval traktor zo Sobraniec do hlavného mesta.

článok pokračuje pod videom:

Odstavená farmárska technika v Petržalke je momentálne atrakciou pre malé deti a škôlky. Ľudia nosia poľnohospodárom občerstvenie a na oplátku iste umožnia urobiť si selfie s mašinami, či malý rozhovor o dopestovaní vysadených plodín. Kempovanie na Tyršovom nábreží malo trvať minimálne do piatku, ale voľajako sa im tu zapáčilo a odídu nevedno kedy. Bratislava si nedávno opravila cesty a takúto kolaudáciu si asi nikto nepredstavoval.

Pozrite si fotogalériu agrostrojov, vlečiek a farmárskeho príslušenstva, s ktorým dorazili do Bratislavy. Petržalské nábrežie pripomína známy poľnohospodársky veľtrh, ktorý má roky tradíciu v Nitre.

Fotogaléria (kliknite na miniatúry)

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky