Protest proti novej vláde pred parlamentom: Čo na to hovoria mladí?

Piatkové zhromaždenie pred parlamentom proti novej vláde Petra Pellegriniho.

foto: hlavné.sk

V pondelok sa v Bratislave pred parlamentom konal protest, ktorého sa zúčastnilo približne tisíc ľudí s jedným, spoločným cieľom. Všetci prítomní žiadali predčasné voľby pri hlasovaní o dôvere vlády, ktoré sa konalo práve v ten deň. Čo si sľubujú mladí ľudia od týchto protestov a nie sú demotivovaní po zrušení piatkového zhromaždenia?

V pondelok od 9:00 pokračovala piatková schôdza o dôvere novej vláde. Pellegriniho vláda potrebovala 76 hlasov od poslancov, čo sa napokon podarilo. Neskoro večer vyslovilo dôveru vláde 81 poslancov z 144 prítomných. Len 2 sa zdržali hlasovania a 61 bolo proti.

Práve v deň hlasovania sa okolo 17:00 zišlo niekoľko stoviek Slovákov pred Národnou radou SR a spoločne skandovali slová ako ,,Predčasné voľby!“ Na pódiu sa vystriedali okrem organizátorov aj umelci, medzi ktorými bola herečka Táňa Pauhofová, ktorá prečítala list od rodín popraveného novinára Kuciaka a jeho snúbenice.

Protest za vyslovenie nedôvery vláde, Bratislava 26. 3. 2018. foto: hlavné.sk

Redakcia hlavné.sk sa pýtala niekoľko zúčastnených pondelkového protestu, prečo sa rozhodli prísť na túto udalosti a čo hovoria na zrušenie piatkového veľkého zhromaždenia?

 

Môže vás zaujímať

FOTO: Traja politici makali tak blízko, a predsa tak ďaleko!