Jednou vetou

Prvé pochody odštartovali v Austrálii

Takto pochodovali Slováci v uliciach Sydney, 9. 3. 2018

foto: facebook

Séria protestných pochodov dnes pokračuje. Podľa medializovaných informácií sa zapoja ľudia nielen v mestách na Slovensku, ale aj komunity krajanov žijúcich v zahraničí. Medzi prvými v piatok (9. 3.) vyšli do ulíc Slováci v Austrálii.

Dnes sa bude opäť pochodovať. V desiatkach slovenských miest, ale i svetových metropol sa v piatok 9. marca budú opäť konať zhromaždenia s názvom Za slušné Slovensko. Väčšina vysokých škôl a univerzít udelila študentom na piatok rektorské alebo dekanské voľno.

Vysoké školy počas protestov: Majú byť apolitické?

Medzi prvými, kde sa rozhodli vyjadriť svoj názor sú Slováci z Austrálie. Takto to vyzeralo v piatok ráno v Sydney. Viacerí z nich mali v rukách transprarenty s heslom ALL FOR JAN a portrétom zavraždeného investigatívneho novinára portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej.

Minulý piatok vyšlo len do ulíc Bratislavy vyjadriť svoj názor podľa odhadov 20-tisíc ľudí. Do davu sa zapojil vtedy napríklad aj prezident Andrej Kiska  alebo pár dní predtým sa na podobnom zhromaždení prihovorila ľuďom matka zavraždeného Róberta Remiáša (1997).

Ľudia vyšli do ulíc: Takto vyzeral prvý protestný pochod po vražde novinára Kuciaka

Sydney za slušné Slovensko – 9. marec 2018

Ako prví dnes vyrazili do ulíc ľudia v austrálskom Sydney. Ďakujeme, že aj vy ste sa postavili #zaslusneslovensko

Posted by Za slušné Slovensko on 9. marec 2018

Pozrite si, kde sa v piatok 9. 3. 2018 budú konať pochody a zhromaždenia:

foto: facebook/dennik N

Môže vás zaujímať

Viac ako pätina Slovákov očakáva, že na Slovensko príde druhá vlna koronavírusu