Jednou vetou

PS a Spolu predstavili spoločnú volebnú kampaň do Európskeho parlamentu

Predseda politickej strany SPOLU — občianska demokracia Miroslav Beblavý a predseda hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko počas podpisu memoranda o politickej budúcnosti v rámci tlačovej konferencie k téme Postup vo voľbách do Európskeho parlamentu 6. februára 2019 v Bratislave

foto: TASR - Pavol Zachar

Koalícia Progresívneho Slovenska (PS) a Spolu ide do eurovolieb s heslom "Skutočne európSKe Slovensko".

AUDIO: Preklepli sme si kandidátov do Europarlamentu. Takto sú na tom s angličtinou!

 V bratislavskej Novej Cvernovke vo štvrtok (11. 4.) predstavili aj 14 kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu.

Kandidát strán Vladimír Bilčík podotkol, že heslo ich volebnej kampane vyjadruje snahu dobehnúť západnú Európu. „Nemusíme sa cítiť ako druhoradí Európania. Je načase dotiahnuť európsku cestu Slovenska do úspešného konca,“ povedal.

Dve strany idú do volieb do Európskeho parlamentu len s jediným kandidátom

Koalícia PS a SPOLU predstavila okrem kandidátov aj svoj volebný program. Chce, aby skutočne európske Slovensko bolo trvalým zdrojom úspechu a dobrého života ľudí a aby chránilo a rozvíjalo demokraciu, slobodu a spravodlivosť pre všetkých. Zároveň chce, aby riešilo výzvy v bezpečnosti a obchode, pri ktorých je výhodné spojiť sily.

Voľby do europarlamentu budú na Slovensku 25. mája, obyvatelia budú voliť 14 europoslancov. Hlasovacie právo majú slovenskí občania s trvalým pobytom na Slovensku, ale aj občania iného členského štátu, ktorí majú na Slovensku trvalý pobyt. Poslanci europarlamentu sú volení na päťročné volebné obdobie.

Môže vás zaujímať

Odsúdeného Mišenku zadržali v Rakúsku