Jednou vetou

R. Raši: Niekoľko dôkazov o klamstvách pani Remišovej

Veronika Remišová a Richard Raši

Foto: TASR/archív, koláž hlavne.sk

Prednedávnom si pani Remišová urobila tlačovku, na ktorej ukázala novinárom videá z povinnej publicity na podporu projektov informatizácie. A na tlačovke klamala, až sa jej z úst prášilo.

KLAMSTVO PRVÉ:

Videá musia mať 100 000 videní, inak nám ich Európska komisia nepreplatí.

Pravdu netreba hľadať komplikovaným spôsobom, je zverejnená v Centrálnom registri zmlúv. Zmluva https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=4352427&l=sk (aby sa Vám to ľahšie hľadalo – príloha číslo 2, strana 3 a 4) totiž jasne hovorí iba o dvoch merateľných kritériách projektu: Počet spotov a počet mediálnych výstupov. O 100 000 videniach na sociálnych sieťach ani slovo. Pani Remišová si to vymyslela. A všetci jej to zhltli aj s navijakom.

KLAMSTVO DRUHÉ:

Pani Remišová tvrdí, že nie je pravda, že ona tie videá platila. Opäť klamala! Ak by si ktokoľvek pozrel zmluvu, podľa nej mala pani Remišová a jej ľudia možnosť spoty neprevziať vo verziách, ako boli dodané alebo ich dať prepracovať. Prebrala ich 24. apríla 2020 a faktúru za ne zaplatila 11. mája. Dôkaz je tu (posledný riadok, prvá strana): https://www.mirri.gov.sk/wp-content/uploads/2020/07/Uhraden%C3%A9-fakt%C3%BAry-za-obdobie-01.06.-30.06.2020.pdf

KLAMSTVO TRETIE:

Pani Remišová a jej ľudia dali pred tlačovkou videá zostrihať. Pani Remišová to v relácií na Telo odmietla, ale samozrejme, že mám aj dôkaz. V prípade, že médiá budú mať aj o tento dôkaz záujem, nemám problém ho novinárom ukázať.

PROSBA NA ZÁVER:

Týmto statusom chcem poprosiť najmä novinárov, ktorí chodia na tlačové konferencie najneschopnejšej ministerky v histórií všetkých slovenských vlád. Prosím, overujte si každé jej slovo, overujte si každú jej tlačovú správu, lebo pod rúškom pani transparentnej sa klamstvo stalo jej pracovnou metódou.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky