Jednou vetou

Rada KDH bude schvaľovať kandidátov na primátorov krajských miest

Alojz Hlina predseda KDH

Foto: TASR

Voľba členov Predsedníctva KDH, schvaľovanie kandidátov na primátorov krajských miest, príprava programovej konferencie a programového dokumentu s názvom Oslava rodiny. Aj toto čaká na členov Rady KDH, ktorí v sobotu zasadnú v Bytči.

Šéf kresťanských demokratov Alojz Hlina už avizoval, že hnutie zvažuje postaviť ako kandidátku na bratislavskú primátorku Caroline Líškovú. Zopakoval, že KDH chcelo centrálnu dohodu pre komunálne voľby s SaS a OĽaNO, ale dozvedeli sa, že dvojica opozičných strán s nimi nepočíta.

„KDH je pripravené vstúpiť do komunálnych volieb aj personálne, keď nie je záujem o centrálnu dohodu s nami. Nedá sa vylúčiť, že KDH nominuje v Bratislave primátorku,“ povedal Hlina.

Líšková doplnila, že KDH posilňuje a možno je správny čas na to, aby Bratislava mala primátorku. „Vnímame, že prichádzajú noví členovia, odborníci a vychádzajú aj nové tváre, podobne ako ja. A Bratislava ešte primátorku nikdy nemala, možno teraz je ten správny čas,“ uviedla Líšková.

KDH tiež informovalo o príprave návrhov, ktorými chce podporiť rodiny. „Potrebujú podporu zo štátu a samosprávy,“ poznamenala členka predsedníctva KDH Eva Grey. Poukázala na to, že vláda sa orientuje skôr na inštitucionálnu podporu, napríklad detské jasle a ústavy pre seniorov. Podľa KDH treba opatrenia, vďaka ktorým by si rodina mohla dovoliť zostať doma, napríklad s odkázanou osobou.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky