Jednou vetou

Rajtár: Polícia začala stíhanie vo veci prevodu bytov vo Five Star Residence

Na archívnej snímke poslanec NR SR Jozef Rajtár (SaS).
Jozef Rajtár poslanec NR SR

foto: TASR

Polícia začala trestné stíhanie vo veci prevodov bytov v dome Five Star Residence, kde trestné oznámenie podal poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Rajtár (SaS). TASR informovala hovorkyňa politickej strany SaS Katarína Svrčeková.

„Očakávame, že policajti a dozoroví prokurátori odvedú pri vyšetrovaní týchto prípadov poctivú prácu, nedajú sa zastrašiť a ani kúpiť,“ povedal Rajtár.

Svrčeková zaslala do redakcie TASR aj prefotené upovedomenie policajnej vyšetrovateľky, ktorá informuje oznamovateľa Rajtára a začatí trestného stíhanie vo veci. Okrem iného z neho vyplýva, že polícia vedie trestné stíhanie pre trestný čin skrátenia dane a poistného a stíhanie začala na základe dvoch oznámení Rajtára z decembra minulého roka.

„Poslanec Rajtár zhromaždil dostatok faktov na podanie trestného oznámenia a polícia uznala, že tieto fakty naozaj nasvedčujú tomu, že mohlo dôjsť k spáchaniu trestných činov podvodu a krátenia dane. Oba prípady súvisia s pochybnými prevodmi bytov v bytovom dome Five Star Residence,“ dodala Svrčeková.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky