Jednou vetou

Raši neočakáva, že by ministerka zdravotníctva Kalavská podala demisiu

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská

foto: TASR

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši neočakáva, že by ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) podala demisiu. Povedal to v stredu pred rokovaním vlády.

Viete, že aj pani ministerka je nominant strany Smer-SD. S predsedom (pozn. Robertom Ficom) sa dohodli na nejakej forme predloženia zákona. Potom som počul od pani ministerky, že by mal mať inú formu,“ povedal Raši s tým, že je zvedavý, čo prinesú rokovania. Na to, aby stratifikácia bola úspešná, musí podľa podpredsedu vlády byť zanalyzovaná so všetkými dosahmi. Raši preto podľa vlastných slov „necíti stres, lebo ide o proces, ktorý je rozdelený na viacero rokov“.

Raši nevie o tom, že by chcel Pellegrini odísť zo Smeru-SD

O odchode šéfky rezortu zdravotníctva sa v posledných dňoch hovorí v súvislosti so zákonom o reforme nemocníc, tzv. stratifikácii. Predseda Smeru-SD totiž od Kalavskej žiadal, aby projekt predložila formou ústavného zákona. Kalavská tak však nespravila.

Predseda Smeru-SD Robert Fico však povedal, že trvá na tom, že Smer-SD nepodporí reformu nemocníc v podobe obyčajného zákona. Ministerke zdravotníctva Andrei Kalavskej (nominantka Smeru-SD) odkázal, že má držať dohodu a ak jej návrh neprejde, mala by uvažovať o svojej politickej budúcnosti. Kalavská si počká, čo bude a podľa toho sa rozhodne.

Môže vás zaujímať

RTVS sa ohradzuje voči Čekovského vyhláseniam o predraženej výrobe