Razia u Kočnera: zasahujúci kukláči, Kočner v aute, dcéra prišla zobrať psíka

Proti Marianovi Kočnerovi sa detailne zbierajú dôkazy zo všetkých strán.

foto: FB Polícia SR

Niekoľko hodín trvala policajná razia vo vile Karolíny Kočnerovej, manželky Mariána Kočnera. Kukláči vtrhli najskôr ráno do bytovky Five Star Residence a domu v Bernolákove, niekoľko hodín strávili vo vile na Kolibe, ktorá je písaná na manželku podnikateľa. Marián Kočner na Kolibe s policajtami nebol. Po krátkom čase strávenom v dome v Bernolákove, odmietol svoju prítomnosť pri ďalších domových prehliadkach.

Zločinecké komando v kauze vraždy Kuciaka –  kto je kto?

Vo vile na bratislavskej Kolibe bolo poriadne rušno. Policajti prehľadávali každý kút. Prvý raz sa však prehliadky netýkali ekonomických aktivít podnikateľa, ale podozrenia z násilnej trestnej činnosti.

Podnikateľ sa často spomína v súvislosti s kontaktami na Alenu Zsuzsovú, obvinenú z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka.

Obvinenie mu vznesené nebolo.  „Netušíme o čo ide, sledujeme to v médiách,“ zhodli sa pre hlavne.sk oslovení advokáti podnikateľa Kočnera, ktorí ho zastupujú v ekonomických veciach.

Policajti prehrabávali doslova každý kúsok v Kočnerových nehnuteľnostiach, v Bernolákove mali susedia počuť zvuky ako pri prílení trezoru.

Adept na post špeciálneho prokurátora SR Šanta: Toto ho spája s Bašternákom

Policajt dôkladne prehľadáva každú špáru na dome na Kolibe. | foto: jxp

Financuje z úplatkov na Okresnom úrade podnikateľ Tomáš W. svoju haciendu?

Mariána Kočnera eskortovali kvôli prehliadkam z väznice v Leopoldove, ale po tom ako krátko bol prítomný pri razii v Bernolákove odmietol ďalšiu svoju účasť na prehliadkach a čas trávil na zadných sedadlách policajného auta.

Policajná razia u Mariána Kočnera v Bernolákove. | zdroj: FB Polícia SR

Kočnerov prevoz vysvetlil pre hlavne.sk skúsený bývalý vyšetrovateľ a v súčasnosti advokát Peter Vačok: Podľa zákona  – pokiaľ je to technicky možné, pri domovej prehliadke by sa mal zúčastniť aj majiteľ tej nehnuteľnosti, vlastník. To dáva určitý punc objektivity. Ak aj je obvinený alebo podozrivý vo väzbe a nič nebráni tomu, aby sa prehliadky zúčastnil, tak je pri nej. Nielen Marián Kočner. Koniec koncov, je pod policajnou kontrolou, nič nemôže zobrať ani prihodiť.“ Podľa Petra Vačoka, ak pri prehliadkach nie je vlastník nehnuteľnosti, treba pribrať tretiu nezúčastnenú osobu.

Policajti si cez plot prehadzujú kufrík s náradím. | foto: jxp

Do vily na Kolibe zavítala aj dcéra Mariána Kočnera. Prišla zobrať psíka. Nikomu nepovedala ani slovo, vo vnútri sa nezdržala dlho.

Dcéra Mariána Kočnera prišla, krátko pobudla vo vnútri a vyšla von so psom. S nikým neprehodila ani slovo. | foto: jxp

 

Policajná razia odhalila aj luxusné vozidlá v garáži.

garáž Mariána Kočnera | foto: jxp

Môže vás zaujímať

Vo vysokohorskom teréne všetkých pohorí trvá malá lavínová hrozba