Jednou vetou

Reflexné prvky na školských taškách sú nutnosťou pre bezpečnosť školákov

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Stabilná konštrukcia a reflexné prvky na školských taškách by mali byť ich samozrejmou výbavou. Pre TASR to uviedla obsahová manažérka nákupného radcu Heureka.sk Alexandra Čermáková.

„Rodičia školákov by mali dbať na bezpečnosť a kvalitu pri výbere školských tašiek. Za stabilnejšiu tašku s ergonomickou výstužou sú rodičia ochotní aj priplatiť,“ konštatovala Čermáková s tým, že ceny aktoviek a batohov závisia od mnohých faktorov a možno ich zohnať online za pár eur, ale aj niekoľko desiatok či dokonca stovák.

„Ceny aktoviek sa odvíjajú od viacerých faktorov – v iných cenových hladinách sa pohybujú aktovky pre prvákov a v iných tašky a batohy pre stredoškolákov,“ vysvetľuje Čermáková.

V kamenných predajniach je aktuálne najväčší dopyt po potrebách školákov. Internetové obchody nezaostávajú a tento trend kopírujú. „Školské tašky sa napríklad kupujú aj ako vianočné darčeky, najviac sa ich však predáva v auguste. Rodičia v tomto období nakupujú najmä väčšie produkty, ako sú aktovky, peračníky či vrecká na prezuvky. Zošity, obaly, perá a inú drobnú výbavu si nechávajú až na september a rozhodujú sa podľa konkrétnych požiadaviek škôl,“ uzavrela Čermáková.

Môže vás zaujímať

Ministerstvo vnútra nedokáže vysvetliť, čí Lučanský má, alebo nemá šoféra