Jednou vetou

Reformu nemocníc treba spustiť, zbytočne sa bude čakať na novú vládu, myslí si Bugár

Béla Bugár

Foto: TASR

Reforma nemocníc, tzv. stratifikácia, by bola len začiatok reformy, ktorú treba spustiť, a potom by sa dalo pokračovať. Myslí si to podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd). Pokiaľ sa reformou bude zaoberať nová vláda, bude to podľa neho zbytočné strácanie času.

„Je to škoda. Tvrdím, že stratifikácia by bol len začiatok reformy. Samozrejme, tú reformu treba spustiť a potom by sa dalo pokračovať, takto to čaká na ďalšiu vládu. Kým sa tým začne zaoberať ďalšia vláda, zase zbytočne stratíme ďalšie mesiace, ak nie roky,“ skonštatoval Bugár pred novinármi s tým, že Most-Híd nesúhlasil s tým, aby vládla stiahla z rokovania návrh reformy nemocníc.

Kalavská ponúkla demisiou, podľa Pellegriniho by mala zostať

Vláda SR vzala v stredu späť z rokovania parlamentu návrh reformy nemocníc. Hlasovanie o návrhu v parlamente sa opakovane odsúvalo, v stredu mali poslanci hlasovať o tom, či reformu posunú do druhého čítania. Predseda Smeru-SD Robert Fico opakovane hovoril, že jeho strana má k stratifikácii výhrady.

Stratifikácia zostane kompletne pripravená pre novú vládu a parlament, uviedol v stredu premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). V reakcii na stiahnutie návrhu ponúkla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) svoju funkciu, Pellegrini si myslí, že by v nej mala ostať.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky