Jednou vetou

Rektorka Kurilovská neovláda zákon?

prof. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD.

autorská koláž hlavne.sk, TASR

V súboji o poslanecké kreslá, ktoré sa budú nanovo rozdeľovať po februárových parlamentných voľbách, sú kandidáti schopní kvôli vlastnej reklame čohokoľvek. Ohýbať paragrafy zákonov aj balamutiť voličov. Najnovšie aj kandidátka Dobrej voľby Lucia Kurilovská, ktorá tvrdí, že kandidáti Smeru podporou Roberta Fica sa môžu dopúšťať trestného činu.

Kurilovskej vyjadrenie je šokujúce najmä preto, že politička je právničkou a rektorkou Policajnej akadémie. Potom, ako prokurátor obvinil predsedu Smeru-SD Roberta Fica z hanobenia národa a rasy, Kurilovská na sociálnych sieťach komentovala vystúpenie poslancov SMER-SD, ktorý sa Fica zastali a stotožnili s jeho výrokmi.

FOTO: Štýlová pani profesorka. Vieme, komu venuje Kurilovská takmer každú chvíľu voľna

„V posledných dňoch sa poslanci SMER-SD hrdinsky zastávali svojho predsedu Roberta Fica. Ani jeden z nich si však v rámci tohto politického „divadielka“ neuvedomil, že sa môže dopúšťať trestného činu a to aj napriek tomu, že viacerí z nich sú hrdými nositeľmi vysokoškolských a niektorí aj právnických titulov. Pretože páni poslanci aj schvaľovanie trestného činu, je trestným činom,“ napísala Kurilovská.

Nositeľka viacerých akademických titulov, prof, JUDr.,PhD., sa však svojím vyjadrením šliapla riadne vedľa. A tak o divadielku možno hovoriť v jej podaní.

FOTO a VIDEO: Dobrá voľba si zvolila za predsedu Druckera. Ukázali sa aj starí známi

Poslanci svoje vyhlásenie k expremiérovi Ficovi prezentovali na pôde parlamentu a pani Kurilovská by mala vedieť, že tam ich chráni výroková imunita. Inak by opletačky so zákonom už mali viacerí poslanci.

VIDEO: Tak je, či nie je tvárou kampane? Fico sa objavil v najnovšom predvolebnom videu

Vlani o obmedzení výrokovej imunity uvažoval predseda SNS Andrej Danko v súvislosti s výrokmi Kotlebovcov. Jeho nápad sa pozdával aj niektorým opozičným stranám. Nepáčilo sa to len Igorovi Matovičovi.

FOTO: Danko obedoval so Zemanom a Gašparovičom. Týmito darčekmi ich dojal

Kurilovská je doteraz jediný rektor Policajnej akadémie, ktorého do funkcie nenavrhol akademický senát, ale priamo minister vnútra Robert Kaliňák. Ten musel odstúpiť z funkcie po viacerých škandáloch, ako i kontaktom na Ladislava Bašternáka.

 

Rozhovor: Riskovali sme, ale nezľakol som sa. Takto si Maťo Ďurinda spomína na november 89

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky