Jednou vetou

Dosť bolo, ďakujeme. Remišová a ďalší štyria poslanci odchádzajú od Matoviča

Veronika Remišová a Igor Matovič

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Čo sa nejaký čas pošuškávalo po chodbách parlamentu je od dnes realita. Dlhoročná tvár a dvojka v hnutí Obyčajných ľudí, poslankyňa Veronika Remišová odchádza zo strany Igora Matoviča. Spolu s ňou sa pridávajú aj ďalšie poslankyne a to Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Anna Verešová a poslanec Jozef Lukáč. Skončia v novej strane exprezidenta Kisku?

Mrzí ma, že OĽaNO nevyužilo úspech vo voľbách v regiónoch, uviedla Verešová

Skupina poslancov na čele s Veronikou Remišovou už nebude v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať za hnutie OĽaNO. Remišová sa zároveň v utorok vzdala funkcie predsedníčky poslaneckého klubu hnutia. Spolu s ňou odchádzajú od Igora Matoviča aj Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Anna Verešová a poslanec Jozef Lukáč.

Organizátorka protestov Karolína Farská v sídle OĽaNO: Pre toto som tam bola

Poslanci vo svojom vyhlásení uviedli, že k rozhodnutiu prispelo napríklad to, že poctivá politika sa nedá robiť bez spolurozhodovania ľudí v regiónoch. „OĽaNO existuje od roku 2011 a doteraz nedokázalo zapojiť ľudí v regiónoch do svojej činnosti a regióny sa žiadnym spôsobom nepodieľajú na spolurozhodovaní v hnutí. Ľudia v regiónoch najlepšie vedia, aké sú problémy a čo ich trápi a majú právo ovplyvňovať činnosť hnutia, za ktoré bojujú,“ napísali poslanci.

Budeme radi, ak by Remišová zostala, uviedol Matovič

Kritizujú aj to, že OĽaNO neumožnilo svojím poslancom a novým ľuďom stať sa riadnymi členmi hnutia. Podľa vlastných slov spoluprácu s OĽaNO ukončia až na začiatku kampane pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami. Poslanci majú ešte v rámci klubu dokončiť júnovú schôdzu. „Aj naďalej budeme pokračovať v našej snahe, aby právo a spravodlivosť na Slovensku platili pre každého rovnako,“ dodali poslanci.

Prečo Suchánek odchádza a čo sa deje v OĽaNO?

Remišová sa zatiaľ k svojej politickej budúcnosti odmieta vyjadriť. Spomína sa ako možná posila strany exprezidenta SR Andreja Kisku Za ľudí.

Po Dankovej rigorózke sa stratila najnovšie Matovičova diplomovka

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky