Jednou vetou

Prehovoril ju. Tak predsa ide ku Kiskovi a tomuto sa chce v strane Za ľudí venovať

K vznikajúcej strane Za ľudí, ktorej lídrom je bývalý prezident Andrej Kiska sa pridalo ďalšie známe meno

autorská koláž hlavne.sk, Facebook AK

Dlho otáľala, nechcela nič komentovať až napokon po odchode od Matoviča minulý týždeň neostala dlho bez politického trička. Poslankyňa Národnej rady (SR) a bývalá predsedníčka poslaneckého klubu hnutia OĽaNO sa pridáva k vznikajúcej strane Za ľudí, ktorej lídrom je bývalý prezident Andrej Kiska. Stalo sa tak v čase, keď poslankyňa mala sedieť v parlamente pri rokovaní o viacerých zákonov. Ťažkú hlavu si z absencie nerobí.

Veronika Remišová: Otázka o Kiskovi ju umlčala na dlhé sekundy

Tak predsa to neboli klebety z parlamentných chodieb a pridá sa k exprezidentovi. Remišová a Kiska to oznámili vo štvrtok na tlačovej konferencii. Bývalá Matovičova dvojka sa chce v strane podľa svojich slov venovať svojim doterajším prioritám – oblasti korupcie a bezpečnosti, ako aj práci polície a prokuratúry.

FOTO: Matovičov výraz hovorí za všetko. Takto sa tváril, keď mu odišlo päť poslancov

Remišová tvrdí, že na dosiahnutie zmeny sú okrem prepracovaného programu a kvalitných ľudí potrební aj lídri, „ktorí sa nebudú vzájomne hašteriť, ale budú spolupracovať, zamerajú sa na seriózny program a diskusiu s budúcimi partnermi“.

Michal Kaliňák: Slovensko potrebuje skutočnú zmenu a nie retuš. Toto je riešenie

Slovensko tiež podľa nej potrebuje „konštruktívnu a energickú politiku s úctou k pravde, s ľuďmi v regiónoch“.

Veronika Remišová v parlamente, 27. 6. 2019 | Foto: Michal Psota

 

Remišová má zaplatiť pokutu, Ústavný súd potvrdil rozhodnutie výboru

Kiska Remišovú označil za „najsilnejšieho človeka v boji proti korupcii“, ktorý sa pridáva do tímu. Remišová odmietla špekulácie, že by Za ľudí chcela vládnuť so Smerom-SD a potenciálnou stranou bývalého ministra zdravotníctva a vnútra Tomáša Druckera.

Nič nebude. Kiska mal dostať v Česku najvyššie štátne vyznamenanie

„Viete, že som nešla do politiky, aby som skončila vo vláde so Smerom. To je absolútne neprijateľné. Garantujem, že so Smerom do vlády nepôjdeme,“ zdôraznila. Kiska v tejto súvislosti lídrov demokratických strán vyzval, aby uvažovali o spolupráci, komunikovali a nevysielali „jedovaté šípy“, ktorými škodia len sami sebe.

Status Veroniky Remišovej na sociálnej sieti | Foto: Facebook VR

 

Dosť bolo, ďakujeme. Remišová a ďalší štyria poslanci odchádzajú od Matoviča

Líder vznikajúcej strany zároveň kritizoval novelu zákona o volebnej kampani, ktorú vo štvrtok schválil parlament a ktorá má zaviesť finančné limity pre strany, či zrušiť tretie strany ako oprávnené subjekty viesť volebnú kampaň.

Označil ju za „hanbu“ a „výsmech demokracie“. Je totiž podľa neho pohodlná pre politické strany, ktoré sú roky v parlamente a „zásadne limituje fungovanie a vznik nových politických strán“.

Rezník si vyrobil ďalší prúser. Miesto vysvetlenia táraniny…

K štvrtkovému prieskumu agentúry Focus, ktorá Kiskovej strane namerala 5,2 percenta, bývalý prezident uviedol, že ide o „úžasné číslo“. Pripomenul, že prieskum sa realizoval len pár dní po ohlásení mena strany. „To, aké reálne sú naše šance, uvidíme začiatkom októbra,“ myslí si.

Remišová a ďalší štyria poslanci minulý týždeň oznámili, že nebudú v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať za hnutie OĽaNO. Remišová sa zároveň vzdala funkcie predsedníčky poslaneckého klubu hnutia.

Najprv mu dal košom, teraz spolu kávičkujú. Vašečka sa stretol s Matovičom

Poslanci vo svojom vyhlásení uviedli, že k rozhodnutiu prispelo napríklad to, že poctivá politika sa nedá robiť bez spolurozhodovania ľudí v regiónoch.

Strana Smer-SD prijala rozhodnutie bývalej poslankyne OĽaNO spojiť svoje politické sily s bývalým prezidentom „s veľkým pobavením“.

„Žena, ktorá nikdy neniesla žiadnu politickú zodpovednosť a ktorá celý čas hovorí o čistote verejného života, sa v mene naplnenia svojich osobných ambícií spojila s najväčším podvodníkom, aký sa kedy vyskytol na slovenskej politickej scéne,“ uviedol v reakcii koaličný poslanec Robert Fico.

Remišová oznámila vstup do pripravovanej strany Andreja Kisku v čase, keď mala byť v parlamente, na čo poukázal aj podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky Martin Glváč.

V parlamente prejednávame školský zákon a poslankyňa Veronika Remišová namiesto NR SR stojí na tlačovke s Andrejom…

Uverejnil používateľ Martin Glváč Štvrtok 27. júna 2019

 

FOTO: Spoznali by ste ho? Pozrite sa, čo vytiahol z archívu Pellegrini

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky