Jednou vetou

Remišová: T.Gašpar konečne odstúpil z funkcie, políciu treba očistiť

Poslankyňa NR SR Veronika Remišová

Foto: TASR

Opozičné strany privítali odchod Tibora Gašpara z funkcie poradcu ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD). "Políciu treba očistiť od ľudí napojených na rôzne záujmové organizované skupiny a urobiť poriadok, aby dostali priestor čestní a šikovní policajti," povedala v tejto súvislosti poslankyňa Národnej rady (NR) SR Veronika Remišová (OĽaNO).

 Remišová si myslí, že vzhľadom na tragické udalosti Tibor Gašpar žiadnu funkciu ani dostať nemal. Poslanci NR SR Richard Sulík, Ľubomír Galko a Jana Kiššová (všetci SaS) považujú za dôležité, aby Gašpar nezišiel z mysle orgánov činných v trestnom konaní. Tvrdia, že je otázne, v akom štátnom útvare sa bývalý policajný prezident objaví najbližšie.

Tibor Gašpar končí vo štvrtok vo funkcii poradcu ministerky vnútra Denisy Sakovej. Pred stretnutím s prezidentom SR Andrejom Kiskom o tom informovala šéfka rezortu vnútra. Povedala, že sa tak vzájomne rozhodli, aby prispeli k uvoľneniu atmosféry a zníženiu tlaku na jeho osobu. „A aby skutočne nevznikali dojmy, že jeho pôsobenie na ministerstve vnútra by mohlo ovplyvňovať proces vyšetrovania,“ doplnila.

Brexit prinesie niektorým lekárom a zdravotníkom novú povinnosť

Na otázky, či sa potvrdili informácie o nariadení na lustráciu záznamov o Jánovi Kuciakovi, odpovedala, že chce počkať na výsledky vyšetrovania. Zdôraznila, že informácie o viacerých podozreniach z prepojenia polície na niektoré organizované skupiny a lustráciu záznamov má len z médií. Keďže nie je orgánom činným v trestnom konaní, nemôže sa podľa svojich slov oboznamovať s informáciami z vyšetrovania.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky