Jednou vetou

Remišová vyzýva k opatreniam pre nápravu justície a prokuratúry

Poslankyňa NR SR Veronika Remišová

foto: MIPS/hlavne.sk

Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Veronika Remišová (nezaradená) podáva návrh na uznesenie Národnej rady a žiada, aby sa Národná rada zaviazala v rámci svojich ústavných kompetencií prijať všetky legislatívne opatrenia, ktoré budú viesť k náprave nežiaduceho stavu v justícií a na prokuratúre. Tiež k obnove dôvery občanov v tieto inštitúcie a k nezávislému vyšetreniu a dôslednému potrestaniu všetkých, ktorí porušili služobnú prísahu či zneužili svoju zákonnú právomoc.

Slovensko podľa Remišovej čelí kríze, ktorá ohrozuje základy štátu. „Dnes je situácia tak vážna, že je potrebné razantné úsilie celej politickej scény postaviť sa rozkladu štátu zo strany mafie. Podozrenia z kupovania poslancov, ovplyvňovanie a zasahovanie finančnej skupiny do justície a výkonu spravodlivosti, ovplyvňovanie ústavných činiteľov mafiou, ako aj podozrenia spojené s podpredsedom Národnej rady Martinom Glváčom sa musia urýchlene vyšetriť a u každého jedného, ktorý sa podieľal na rozklade štátu, musí byť vyvodená exemplárna zodpovednosť,“ uviedla Remišová.

Pre nahrávku Trnku a Kočnera bude zasadať mimoriadny výbor

„Nestačí o tom len hovoriť, potrebujeme politickú vôľu, činy a výsledky,“ dodala. Vážnosť situácie si podľa nej vyžaduje aj zvolanie mimoriadnej schôdze, o čom bude hovoriť aj s opozičnými kolegami v parlamente.

Môže vás zaujímať

Pri výbuchu v Bani Handlová zahynulo pred 11 rokmi 20 baníkov