Jednou vetou

Remišová zatiaľ nepotvrdila budúcu spoluprácu so stranou Kisku

Veronika Remišová sa vyhýba otázkam o vstupe do strany Andreja Kisku

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová zatiaľ nepotvrdila, či bude spolupracovať so stranou odchádzajúceho prezidenta SR Andreja Kisku. "Konečné rozhodnutie som neurobila," reagovala. Nepotvrdila ani to, či ostane v OĽaNO. Uviedla, že mandát dostala na toto volebné obdobie.

„O riešení problémov Slovenska sa, prirodzene, rozprávam aj s inými politikmi vrátane pána prezidenta, pretože ak chceme Slovensko očistiť od korupcie, posunúť ho dopredu v dôležitých oblastiach, bez spoločného úsilia sa nám to nepodarí. Konečné rozhodnutie som však neurobila,“ reagovala Remišová.

Musíme sa spájať, spolupracovať a zabojovať o hlas každého voliča, vyhlásil Kiska

Poslankyňa tiež uviedla, že nie je členom hnutia OĽaNO a rozhodovať sa o svojej politickej budúcnosti bude v súlade so svojimi vnútornými zásadami. Myslí si tiež, že je dôležité robiť politiku s ľuďmi v regiónoch. „Všetky strany, ktoré dokázali zmeniť krajinu, mali pevnú podporu a boli ukotvené v regiónoch,“ doplnila.

Prečo Kiska neuspel u Grendela?

Niektorí poslanci z OĽaNO podľa Remišovej pravdepodobne rozmýšľajú nad svojou budúcnosťou v politike. Tvrdí však, že spolupráca v klube je efektívna.

Ako jeden z možných spolupracovníkov Kisku sa spomínal aj poslanec parlamentu Gábor Grendel z klubu OĽaNO. V máji potvrdil, že v budúcoročných parlamentných voľbách bude kandidovať za OĽaNO.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky