Remišovej chatu úrad neskontroluje. Hrozí jej trest vyše 3-tisíc eur

Poslankyňa NR SR Veronika Remišová neuviedla v majetkovom priznaní svoju chatu v Pribyline

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Veronika Remišová (OĽaNO) sa dostala uprostred "uhorkovej" sezóny do centra pozornosti. Dôvodom je chata, ktorú neuviedla vo svojom majetkovom priznaní. Nehnuteľnosť, ktorá ešte nie je skolaudovaná sa nachádza v katastrálnom území Pribylina, v okrese Liptovský Mikuláš. Do redakcie sme dostali podnet, že stavba je údajne väčšia, ako bola plánovaná. Oslovili sme stavebný úrad aj samotnú poslankyňu.

VIDEO: Čo spolu riešili? Kiskov radca a kandidát na prezidenta spolu na kávičke

„Na chatu máme riadne stavebné povolenie, stavba nie je skolaudovaná. Neporušili sme ani chránené vtáčie územie, ktoré mi pripisujú a rovnako nie je pravda, že chata je väčšia, ako ste dostali tip,“ povedala pre hlavne.sk poslankyňa Veronika Remišová, ktorej sme sa pýtali na okolnosti jej nehnuteľnosti.

Keďže stavba nie je skolaudovaná, neuviedla ju vo svojom majetkovom priznaní. To však nie je v súlade s povinnosťami, ktoré vyplývajú pre verejných funkcionárov.

Obletujú ho. S kým si to hrkútal Feldek?

Podľa aktuálne platných predpisov, by sa v majetkových priznaniach mali uvádzať rozostavané stavby, ako to uvádzajú vysvetlivky formulára na stránke NR SR.

Svoje konanie ospravedlňuje tým, že rozostavanú chatu nemajú s manželom uvedenú v liste vlastníctva, keďže nie je skolaudovaná. Pozemok v priznaní uvádza.

Babička Brychtová všetko stíha

„Keď príde ku nám písomný podnet, stavebný úrad vyhlási štátny dohľad nad stavbou a kontroluje sa, či oprávnenosť bola alebo nebola. V tejto chvíli na takýto tip z médií nemáme dôvod reagovať,“ povedal Milan Kohút, starosta obce Pribylina, v ktorej katastrálnom území stavia V. Remišová chatu spolu s manželom.

Remišovej chatou sa plánuje zaoberať v septembri parlament. „Výhovorku o tom, že chata nebola skolaudovaná a teda nie je majetkom, považujem za štandardnú matovičovskú výhovorku,“ uviedol to začiatkom týždňa vo svojom stanovisku podpredseda výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií Róbert Puci (Smer-SD).

V prípade porušenia majetkového priznania, môže výbor uložiť pokutu vo výške mesačného platu verejného funkcionára za predchádzajúci kalendárny rok, čo v prípade Remišovej predstavuje sumu vyše 3.000 eur.

Je vám horúco? Takto sa schladíte aj bez klimatizácie!

 

 

Môže vás zaujímať

Na Slovensku vzniká nová združujúca platforma pre žurnalistov