Jednou vetou

Rezník a RTVS postupne spúšťajú výrobu pozastavených programov

Jaroslav Rezník

foto: archív

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) postupne spúšťa výrobu pozastavených programov. Ide o investigatívne a publicistické relácie. Diváci uvidia v nedeľu 10. mája premiéry relácií Slovensko v obrazoch a Občan za dverami.

Od pondelka 11. mája sa do podvečernej štruktúry Dvojky opäť vrátia Správy RTVS z regiónov a po 22:00 štartujú Reportéri. V sobotu 16. mája pokračuje Jednotka vo vysielaní magazínu Kultúra.sk, informovala Erika Rusnáková, hovorkyňa RTVS.

Rezník reaguje na kritiku poslancov. Začala sa poľovačka na šéfa RTVS?

Od minulého týždňa RTVS opätovne spustila za prísnych hygienických podmienok dabing akvizičných titulov. Slovenskí herci v štúdiách televízie nadabovali taliansku komédiu My a Giulia, poľský film inšpirovaný skutočným príbehom Vôľa žiť a v týchto dňoch sa nahráva japonský vzdelávací seriál pre deti Mimikry.

Obnovená výroba v obrátenej pyramíde

Výroba pozastavených programov sa rozbehla aj v činoherných réžiách Slovenského rozhlasu. Ide napríklad o Pálenicu Borisa Filana, ktorú vysiela Rádio Slovensko každú sobotu, cyklus Rádia Devín Historia Magistra Vitae či reláciu Panpulóni, v ktorej členovia Detskej rozhlasovej dramatickej družiny čítajú pre deti v Rádiu Junior texty slovenských autorov.

Z Kočnerovho kamaráta Dolinského urobila RTVS anjela

Herec Richard Stanke bude na budúci týždeň pokračovať v práci na audioknihe Websterovci – Dobrú noc, deti. „Výroba zábavnej relácie Pichli vidly prestávku nemala a teší ma, že aj ostatné zábavníky nabiehajú na obvyklý cyklus. Už túto nedeľu 10. mája ponúkneme premiérové 100. vydanie relácie Spojky, ktorej autorkou je Adela Vinczeová. Rozprávať sa v nej bude s modelkou Lindou Nývltovou,“ avizoval programový riaditeľ rozhlasu Michal Dzurjanin.

Tieto relácie prinášali bez prerušenia

RTVS naďalej bez prerušovania pripravuje Dámsky klub, Duel, 5 proti 5, diskusné relácie Večera s Havranom a Do kríža. V máji sa budú vyrábať SK Dejiny a Experiment. Od júna a v letných mesiacoch sa budú natáčať nové Záhady tela, Milujem Slovensko, Tajomstvo mojej kuchyne, Neskoro večer, Família, Moja diagnóza a detské programy Fidlibum či Fidlibumove rozprávky. V júni je predbežne naplánovaná prvá klapka novej vianočnej rozprávky RTVS O liečivej vode.

Príprava na jeseň

„Robíme všetko pre to, aby sme našim divákom pripravili bohatú jeseň. Najbližšie štyri mesiace využijeme na výrobu cyklických programov, obľúbených titulov, ale dokončujeme aj niekoľko veľmi zaujímavých filmov či seriálov. Jesenná štruktúra bude plná premiér,“ povedal televízny programový riaditeľ Marek Ťapák.

Jaroslav Rezník je riaditeľom RTVS už dva roky. O svojich výsledkoch radšej mlčí

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky