Jednou vetou

Riaditeľ RZP o Sanitkovom tendri: Naozaj sanitky nemohli byť lacnejšie?

Pochybný tender, na ktorý upozornilo hlavne.sk preveruje Úrad pre verejné obstarávanie

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota, Facebook

O sanitkovom tendri, o ktorom Ministerstvo zdravotníctva nechcelo doplniť informácie takmer rok, vám prinášame informácie už niekoľko mesiacov. Ministerstvo zdravotníctva, ako aj Záchranná zdravotná služba avizovali, že tender za takmer 31 miliónov eur priniesol 152 vozidiel v najvýhodnejšej možnej ponuke. Bola však táto cena naozaj najnižšou?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Tender, na ktorý hlavne.sk upozorňovalo už od začiatku roku 2018 sa nepozdával ani členom výboru pre zdravotníctvo. Tí sa so zastupiteľmi z ministerstva zdravotníctva, ako aj záchrannej zdravotnej služby zišli na mimoriadnom výbore, kde sa ministerstvo snažilo detaily ohľadom pochybného tendra objasniť – zhodli sa však, že vysvetlenia neboli postačujúce a tender preto poslali na preverenie Najvyšším kontrolným úradom, ako aj Úradom pre verejné obstarávanie.

Na Druckerove sanitky si posvietia kontrolóri

Úrad pre verejné obstarávanie, už vo veci začal postupovať. Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že ponuka na sanitky od spoločnosti Lease Plan, ktoré dovybavila spoločnosť Chirosan, bola najvýhodnejšou možnou ponukou. Kontaktovali sme teda spoločnosť RZP, ktorá je na Slovensku od roku 2005 poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby. Naozaj sa jednalo o najvýhodnejšiu možnú ponuku, akú mohlo Ministerstvo zdravotníctva vysúťažiť?

FOTOGALÉRIA ( kliknite na miniatúry ):

VIDEO: Ministerka Kalavská zverejní detaily k sanitkám

Vami priložená analýza nákupu sa mi javí presná, objektívna, myslí si riaditeľ RZP, Michal Bahelka. Vo vyjadreniach Ministerstva zdravotníctva SR porovnanie typu zástavby úplne absentuje, teda fakty uvedené MZ SR sú z môjho pohľadu neoveriteľné,“ vysvetlil Bahelka.

VIDEO: Ministerka Kalavská zverejní detaily k sanitkám

K jednotlivým cenám sa však vyjadriť nechcel. K jednotlivým cenám sa relevantne vyjadriť neviem, nakoľko naša spoločnosť realizovala nákup sanitných vozidiel s vybavením RLP/RZP naposledy v roku 2006,“ doplnil riaditeľ RZP Micha Bahelka v rozhovore pre hlavne.sk.

Druckerova súťaž na sanitky poriadne smrdí

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky