Fico: Vystúpenie Čižnára bolo dobre načasované, robí si svoju robotu

Predseda Smeru-SD Robert Fico

foto: TASR

Pondelkové (16.7.) vystúpenie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára k vyšetrovaniu agrodotácií bolo dobre načasované, lebo sa ukazuje, že veciam, ktoré vyvolávajú spoločenský záujem, sa všetci primerane venujú. Povedal to predseda Smeru-SD Robert Fico.

Aj na základe Čižnárovej kritiky agrorezortu v správe SNS je podľa Fica vidieť, že je to človek, ktorý si robí svoju robotu. „Platí, že nikto mu nikdy do ničoho nezasahoval, on by to ani nedovolil. Ja ho plne podporujem, aby poukazoval na chyby, ktoré sú. Ale toto už je mimo mojich právomocí. Ja som zobral jeho vyhlásenie na vedomie,“ podotkol.

Ficova výzva. Ako na ňu zareaguje spoločnosť?

Fico nechcel odpovedať na otázku, či má ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS) jeho dôveru ako šéfa koaličnej strany. „To je otázka na premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD),“ uzavrel.

Čižnár na pondelkovej tlačovej konferencii oznámil, že z celkovo preskúmaných 36 spisov vo veciach farmárov boli zistené pochybenia v desiatich. V deviatich prípadoch dala Generálna prokuratúra SR pokyn na začatie trestného stíhania. Čižnár tiež uviedol, že systém kontroly na Pôdohospodárskej platobnej agentúre je nepostačujúci a vytvára pre jednotlivcov prostredie, v ktorom môžu rozhodovať svojvoľne.

Môže vás zaujímať

Občas sa zaiskrí, dôležité je, že koalícia pokračuje ďalej, myslí si Tomáš