Jednou vetou

Krajmer sa vracia na ministerstvo vnútra

Uprostred bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer

foto: TASR

Bývalý šéf Národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer by mal od septembra pracovať na ministerstve vnútra. Informuje o tom portál aktuality.sk, ktorému to mal potvrdiť dôveryhodný zdroj.

Krajmer by mal údajne pôsobiť vo funkcii pre oblasť dopravy. Hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov pre portál uviedol, že Krajmer nie je a nebude poradcom ministerky Denisy Sakovej. Odchod Krajmera na ministerstvo policajné prezídium pre aktuality.sk nepotvrdilo, ani nevyvrátilo.

Gašpar bude radiť nielen Sakovej, ale aj českému ministrovi vnútra

Po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bol Krajmer kritizovaný za to, že sa objavil na obhliadke miesta činu, hoci tam nemal čo robiť. Následne vo funkcii skončil a nastúpil na Oddelenie komunikácie a prevencie kancelárie Prezidenta policajného zboru.

Krajmer požiadal o uvoľnenie z funkcie

Podľa portálu v tejto funkcii skončil po menej ako štyroch mesiacoch. O Krajmerovi v minulosti písal zavraždený novinár v súvislosti s tým, že jeho manželka Mária figurovala vo firme s podnikateľmi Zoroslavom Kollárom a Norbertom Bödörom.

Môže vás zaujímať

MATOVIČ: Pre všetky hromadné podujatia budú platiť rovnaké podmienky