Jednou vetou

Rodinu zavraždených J.Kuciaka a M.Kušnírovej spája spoločný strach

Zlatica Kušnírová a Jozef Kuciak

autorská koláž hlavne.sk, TASR, tv noviny

Polícia obvinila Mariána Kočnera z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. To, o čom sa špekulovalo, sa tak stalo oficiálnou vecou. Odľahlo rodinám obetí? Cítia istú satisfakciu, že vrahovia budú zrejme aj potrestaní? Hlavne.sk zistilo, že nie. Rodiny obetí spája rovnaký strach a obavy.

Voľby prezidenta: Toto všetko by ste mali vedieť

Obe rodiny sa zhodujú v tom, že obvinenie Mariána Kočnera z vraždy čakali už skôr. „Ono sa to vlastne čakalo, kedy k tomu príde, odkedy zadržali tých štyroch podozrivých. Zdá sa, že nazbierali dosť dôkazov, keď už ho obvinili,“ uviedol pre hlavne.sk Jozef Kuciak, otec zavraždeného novinára.

Mame zavraždenej Martiny sa nepáči, že o tom Úrad špeciálnej prokuratúry informoval v čase volebného moratória.

„Čakala som to skôr. Príde mi to zavádzajúce od vlády, že chcú zmiasť voličov, že aspoň niečo robia. Mohlo to počkať do pondelka, nie teraz, keď je moratórium a oni s takou vecou prídu,“ uviedla pre hlavne.sk Zlatica Kušnírová.

Odľahlo rodinám obetí, že dvojnásobná vražda nezostala nepotrestaná? A tu je zaujímavé, že vlastne ani nie! Neuspokojila ich neurčitá odpoveď prokurátora zo včerajšej tlačovej besedy, že nevedia potvrdiť ani vylúčiť, či je Marián Kočner posledným obvineným objednávateľom.

„Kočner je len medzičlánok. On nenávidel Janka, lebo o ňom písal, ale určite nie je jediný. Dá sa veľmi pekne vyskladať skladačka. To je len moje cítenie, ale Kočner bol len medzičlánok,“ vyhlásila Zlatica Kušnírová.  Opýtali sme sa jej, či naráža na medializovanú konverzáciu medzi M. Kočnerom a šéfom Penty J. Haščákom, keď mu mal Kočner 17.1.2018 napísať: Inak pracujem na odj…ní čuráka.“ a J. Haščák mu mal odpísať: „Povieme si, keď budeme spolu.“.

VIDEO: Kočner podporuje Zuzanu Čaputovú

Na to Zlatica Kušnírová podľa svojich slov nenarážala. Kočner si podľa nej písal s mnohými ľuďmi.  „Mal na každého niečo, veď aj ten jeho trezor… Janko sa veľmi nezaoberal Pentou, ale mám pocit, že on dačo našiel oveľa horšie a oni to vedeli a báli sa času, že sa bude venovať tej téme a možno by z toho aj prevrat bol na Slovensku,“ myslí si Z. Kušnírová.

Mama zavraždenej Martiny sa hlavne.sk zverila, že ju veľmi trápi jedna vec. „Či sa kompetentným podarí zistiť, kto všetko stojí za vraždou Janka a Martinky? Nemám totiž ten pocit, že je to všetko. A toho sa bojím, že by nám neposunuli niekoho takého, že chcú upokojiť nás verejnosť a nebude to ten pravý. Mne to stále ide do tej vysokej politiky, k bielym golierom,“  uviedla Z. Kušnírová.

A presne rovnaký strach zdieľa aj otec zavraždeného novinára Jána, Jozef Kuciak:  „Osobne neverím, že by sa k tomu odhodlal sám, minimálne to s niekým musel konzultovať. Mám obavy, že akonáhle padne rozsudok alebo pôjdu pred súd Kočner a tí štyria, že sa rozpustí ten vyšetrovací tím a bude koniec.“

Môže vás zaujímať

Video, ktoré má kompromitovať Kisku, stále vyšetruje polícia